טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
תכנית תמ"א 38 - הדרך שלכם לחידוש הנכס שברשותכם | MSN נדל"ן
7894
rtl,page-template-default,page,page-id-7894,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

תכנית תמ"א 38 – הדרך שלכם לחידוש הנכס שברשותכם

תמ"א 38 נחשבת לדרך אולטימטיבית לשדרוג המראה החיצוני של כל מבנה ולהעלאת השווי של כל מתחם מגורים. בעזרת שיפוץ מסיבי של הנכס שברשותכם, ניתן למכור או להשכיר אותו במחיר גבוה יותר מאי פעם. הנה כמה דברים שאתם פשוט חייבים לדעת רגע לפני שאתם מתחילים בתהליך.

 

חידוש המראה החיצוני של הנכס

 

יזמות וביצוע תמ"א 38 נחשבים בשנים האחרונות לאלטרנטיבה כדאית לשיפוץ המסורתי ולכלי נהדר שבעזרתו ניתן לעלות את התשואה של כל נכס. על ידי חידוש הלובי של מתחם המגורים, החלפת תשתית התאורה וחידוש החזות של המעלית, ניתן להגיע למראה של בניין חדש – בלי לשלם סכומי עתק לקבלן שיפוצים פרטי. למעשה, דיירים רבים מבקשים לבצע שינויים מרחיקי לכת בחזות של הבניין ולכן יש לבחור בתוכנית אשר תתחשב באופי השכונה ובסגנון העיצובי שלה.

 

חידוש התשתית של הבניין

 

השינוי אינו מתבטא רק באספקט הוויזואלי של הנכס אלא נמצא גם בבסיסו הפיזי. הרגולטור המקומי אישר יזמות וביצוע תמ"א 38 בתנאי שהבניין הישן יחוזק באופן משמעותי ויעניק הגנה אמיתית בזמן של רעידת אדמה. באופן זה, נערך חידוש המסד של הבניין וחיזוק מיוחד של התשתית הפיזית של כל מתחם מגורים. במילים אחרות: בכדי שיהיה צידוק להשתתפות המדינה בעלות הפרויקט, יש צורך לעשות אותו באופן אשר יענה על הדרישות של המהנדס העירוני או בא כוחו.

 

עמידה בדרישות המחמירות של החוק

 

למרות שתוכנית התמ"א 38 מספקת אפשרות נהדרת לשיפור החזות האסתטית של כל בניין, היא לא מתאימה לבניינים אשר מיועדים להריסה או לכאלו אשר אינם כשירים לכך ברמה ההנדסית. הסיבה היא פשוטה: כדי שליזם או לקבלן המבצע יהיו רווחים של ממש, הוא צריך לבנות לפחות עוד שתי דירות בגג הבניין. בלא מעט בניינים, אין את האפשרות הזאת מסיבות טכניות( גודל הגג) או מסיבות חוקיות ( מבנה אשר מיועד לשימור).

 

ומה קורה כאשר יש מתנגדים לתוכנית?

 

למרות שברוב המקרים לא תראו התנגדות אקטיבית של הדיירים לתהליך זה, בחלק מהמקרים ניתן לחזות בדיירים אשר חוששים מהחזות של הבניין במהלך העבודות או אשר סבורים שמגיע להם פיצוי גדול יותר מעלייה בערך הדירה. במקרים שבהם בלתי ניתן להגיע לפשרה אשר משרתת את כל הצדדים, ניתן לפנות לבית המשפט ולקבל סעד חוקי. בלא מעט מקרים בית המשפט יפסוק לזכותם של מרבית הדיירים ויאפשר את חידושו של המבנה.

 

נגישות