טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
כל מה שחשוב לדעת לפני לקיחת משכנתא לבית | MSN נדל"ן
7830
rtl,page-template-default,page,page-id-7830,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

כל מה שחשוב לדעת לפני לקיחת משכנתא לבית

עומדים לרכוש בית חדש? עומדים לפני נטילת משכנתא? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון. לאור מצב מחירי הדיור היום, לא רבים הם האנשים אשר יכולים לרכוש בית ללא משכנתא. לכן, מדובר בתחום ששרוי במצב של ביקוש רב שרק הולך וגובר, ולמרות עליית מחירי הדיור עדיין לא נרשמה ירידה משמעותית בביקוש למשכנתאות.

 

לאור הביקוש, הבנקים מציעים מגוון רחב של מסלולי משכנתאות ומגוון רחב של הלוואות ושל אופציות למימון. לכן, לפני שאתם נוטלים משכנתא, חשוב מאוד שתדעו מה עליכם לעשות וכיצד תהיו בטוחים כי אתם נוטלים את הלוואת המשכנתא הנכונה והטובה ביותר עבורכם, על פי היכולת הכלכלית שלכם.

 

התייעצו עם אנשי מקצוע בתחום

השלב הראשון והחשוב ביותר שעליכם לעבור לפני שתיקחו משכנתא על הבית הוא לפנות לחברות ייעוץ משכנתאות מקצועיות. חברה שכזו תלווה אתכם לאורך כל הדרך ותסייע לכם להיות בטוחים כי אתם נוטלים את ההלוואה הנכונה עבורכם ושתוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא ללא כל בעיה.

 

כמובן, כאשר אתם עומדים לפנות לחברת ייעוץ משכנתאות, הקפידו לבדוק היטב את החברה מבעוד מועד. בדקו את צוות המומחים המועסק בחברה, בדקו כי יש לו מספיק ניסיון, ידע מקצועי והמלצות בכדי לבצע עבורכם ייעוץ איכותי ולהבטיח לכם כי תקבלו את השירות הטוב ביותר ותוכלו ליטול משכנתא ללא חשש.

 

בחרו בית לפי משכנתא, ולא משכנתא לפי בית

אחת הטעויות הגדולות שעושים רבים אשר נוטלים משכנתא היא שקודם כל הם בוחרים את הבית שהם רוצים, ורק לאחר מכן הם מתחילים לחשוב איך יוכלו לממן את הרכישה של אותו בית. במקרים אלו פעמים רבות אותם אנשים מתחייבים להלוואות גבוהות מאוד, למשכנתא במימון גבוה ובסיכון רב ובסופו של דבר מוצאים את עצמם מחויבים להחזרים גבוהים שאין להם באמת דרך לעמוד בהם.

 

לכן, במקום לבחור את המשכנתא לפי הבית שאתם רוצים, החליטו קודם כל מהי המשכנתא הנכונה עבורכם ומהו התקציב הכולל, ורק לאחר מכן בחרו את הבית הנכון עבורכם בהתאם לאותו תקציב.

 

זכרו לעקוב תמיד אחר המשכנתא שלכם

גם לאחר שנטלתם משכנתא, אל תנוחו על זרי הדפנה. זכרו תמיד לעקוב אחר ההלוואה וההחזרים, ובדקו תמיד אם תוכלו לשנות את המסלולים בהתאם לשינויים במצב הכלכלי שלכם, לטוב ולרע. אם מצבכם הכלכלי השתפר, נסו לבדוק אפשרות להחזיר יותר כל חודש, ואם הוא הורע – בדקו אפשרות להקטין את ההחזרים החודשיים שלכם כך שתמיד תהיו מאוזנים.

 

נגישות