טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
איך לבצע איתור גוש חלקה בנסח טאבו? | MSN נדל"ן
7707
rtl,page-template-default,page,page-id-7707,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

איך לבצע איתור גוש חלקה בנסח טאבו?

 

אחת הסוגיות שנראות לעתים מורכבת, אך היא לא כזו בהכרח, היא הסוגיה של איתור גוש חלקה. מדוע שנרצה לאתר את הגוש והחלקה של נכס מקרקעין מסוים? יש לכך כמה טעמים שונים. לעתים נרצה לוודא שנכס שאנו מעוניינים לרכוש אותו מקבלן אכן רשום בטאבו. לעתים זה יקרה כשנרצה לרכוש את הנכס מדיירים קודמים. לעתים מדובר בבירור כללי וקבלת מידע על נכס שאנו מתעניינים בו, וכיו"ב. חשוב מאד לציין שברוב המקרים, בעזרת הרישום בתוך נסח טאבו, אפשר לראות האם הגוש והחלקה נמצאים ומוכרים בטאבו ורשומים על שם הבעלים, האם אין עליהם הערת אזהרה, האם אין עליהם עיקול, וכיו"ב.

 

אז איך מתחילים? 

איתור גוש חלקה בנסח טאבו

  • בדיקת הגוש והחלקה – הדרך הפשוטה ביותר לבצע איתור גוש חלקה, הוא פשוט לקבל מהבעלים של הבניין את מספר הגוש והחלקה (לכל בעלים של נכס מקרקעין אמור להיות רישום שכזה, בהנחה שהוא רשם את הנכס שלו בתוך נסח טאבו). לאחר מכן, אפשר לגשת למנועי החיפוש שיש באינטרנט. נכון להיום, באתר של משרד הבינוי והשיכון אפשר לבצע חיפשו נוח מאד לאיתור של גוש חלקה, ושם לקבל תוך רגע תשובה האם יש רישום לגוש ולחלקה בנסח הטאבו.

 

  • ומה אם אין גוש וחלקה? – בעקרון, כל החיפוש של לשכת המקרקעין הוא לפי איתור גוש חלקה. אם בכל זאת אין לכם את הנתונים, אפשר להגיש את הכתובת למאגרים של נסח טאבו. יש להזין את הכתובת המדויקת ואת מספר הבית ושם הרשות המקומית. לרוב, הבדיקה תיארך כמה ימים או כמה שעות, ולאחר מכן תקבלו תשובה האם הנכס רשום בטאבו.

 

לבצע את הבדיקה בלשכה

אם אתם רוצים לבצע את הבדיקה ממש בלשכות של מחלקת המקרקעין, מאחר שאתם זקוקים ליותר מידע וכיו"ב – ניתן לפנות לערוך דין מקצועי שיוכל ללוות אתכם, ולבצע עבורכם את כל הבדיקות של נסח טאבו או לחברות שמתמחות בכך.

 

נגישות