טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
טיפים לביצוע עסקת נדל"ן מושלמת! | MSN נדל"ן
7940
rtl,page-template-default,page,page-id-7940,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

טיפים לביצוע עסקת נדל"ן מושלמת!

מרבית המשקיעים בנדל"ן בפעם הראשונה, לעיתים ניגשים לעסקה ללא ביצוע מספיק בדיקות מעמיקות ומקיפות ומבלי להבין שהם עלולים בקלות ובמהירות, לאבד את מרבית חסכונותיהם. סוג זה של משקיעים, מזוהה גם עם רוכשי רכבים, שאינם בודקים רכב יד שנייה כמו שצריך ומוותרים על בדיקות שעשויות להעיד על מצב הרכב והאם כדאי באמת לרכוש אותו או להתרחק מהעסקה. המשיכו בקריאת המאמר וגלו מהם הטיפים שכדאי ליישם בעת ביצוע עסקת נדל"ן.

 

טיפ מספר 1 – הימנעו מזיכרון דברים. זהו הסכם מחייב, שעשויות להיות לו השפעות שיכולות להוביל בסופו של דבר להשלכות רציניות וכבדות. יש לחכות עם ההסכם הזה ולהיעזר בעורך דין מתאים, שינסח חוזה מסודר. בדקו המלצות לגבי עו"ד נדל"ן, שיכול לטפל בעניין זה ויהיה מטעמכם. אל תסמכו על עורך הדין של הצד השני בעסקה, שסביר להניח שיטה חלק מהסעיפים בחוזה לטובתו.

 

טיפ מספר 2 – בדקו אם הנכס רשום בטאבו. כידוע, הרבה דירות בארץ אינן רשומות בטאבו ואם החלטתם כבר לרכוש דירה, רצוי שהיא כן תהיה רשומה, כך גם תוכלו לדעת בדיוק מה מצבה. גם אם הדירה איננה רשומה, אתם יכולים לרכוש אותה, רק מומלץ שעורך הדין שלכם ינקט בצעדים הרצויים בנושא.

 

טיפ מספר 3 – במידה ואתם רוכשים דירה חדשה מקבלן, בדקו מה קורה במידה ויש איחור במועד מסירת הדירה. תוכלו לקבוע בחוזה סעיף של פיצוי חודשי שיגיע לכם, במידה ויש איחור. פיצוי זה יכול לעזור לכם בתשלומים של השכרת הדירה החלופית.

 

טיפ מספר 4 – על פי חוק מכר דירות, רצוי להשתמש בערבות בנקאית. מדובר באחת מבין ההגנות הכי טובות שתוכלו להעניק לכסף שלכם. בצעו זאת וכך הכסף שלכם לא יהיה בסיכון.

 

טיפ מספר 5 – אל תמהרו לבצע את עסקת הנדל"ן – לא משנה אם מדובר על נכס פרטי או נכס מסחרי. ייתכן שבהמשך תגלו שהנכס בכלל לא התאים לדרישותיכם או מטרותיכם ממנו.

 

טיפ מספר 6 – אם מדובר על נכס להשקעה, בדקו את המיקום. שימו לב שבמידה וקהל היעד שלכם הוא סטודנטים למשל, אז כדאי להשקיע בנכס המקורב למוסד הלימודים ואילו במידה וקהל היעד הוא משפחות, כדאי לבדוק שיש בסביבת הנכס גני ילדים ובתי ספר. כך יהיה לכם קל יותר לשווק אותו.

 

טיפ מספר 7 – נסו לחשב את ההכנסה נטו שתהיה לכם מהנכס שאתם מתכוונים לרכוש. קחו בחשבון תיקונים ושיפוצים צפויים וכמו כן הוצאות כלליות – תשלומי ארנונה באזור, וועד בית וכן הלאה. במידה והנכס מיועד להשכרה, תוכלו להעמיס את העלויות הללו על השוכרים.

 

שורה תחתונה

 

עסקת נדל"ן היא מורכבת ומעורב בה המון כסף. בצעו אותה בחוכמה. שימו לב שלאורך כל העסקה, יש עורך דין המלווה אתכם ובודק שאכן הסעיפים המצוינים בחוזה עליו אתם חותמים, מתקיימים והכי חשוב – שהם תקינים והוגנים. שיהיה בהצלחה!

 

נגישות