טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
שדרוג הנכס בעזרת דק סינטטי, בלי להפסיד כסף בדרך | MSN נדל"ן
7802
rtl,page-template-default,page,page-id-7802,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

שדרוג הנכס בעזרת דק סינטטי, בלי להפסיד כסף בדרך

התקנה של דק בגינה, בחצר או במרפסת, איננה רק שדרוג במראה, בעיצוב ובאווירה – להתקנה יש גם משמעויות כספיות. התקנת הדק משביחה את הנכס שלכם כי עיצוב טוב מתבטא גם בתג המחיר של הנכס המעוצב. דק גם מגדיל את השטחים הניתנים לשימוש וכך הופך את הנכס לגדול יותר ושימושי יותר מבלי לפגוע במראה אלא להיפך – על ידי שדרוג המראה שלו.

 

לצד העלייה במחיר הנכס שהיא הפועל היוצא מההשקעה שלכם בהתקנת הדק, חשוב לשים לב להשקעה עצמה – לבחור את הדק המתאים לכם, לתכנן אותו בחוכמה ולהתקין אותו באופן יעיל ונכון. דקים סינטטיים – שעשויים מפולימרים שונים ומחומרים מרוכבים – יכולים להיות השקעה מצוינת. המחיר ההתחלתי שלהם אמנם גבוה יחסית לחומרים אחרים וזולים, אך לאורך זמן זוהי השקעה הגיונית יותר ורווחית יותר.

 

החיסכון שלכם מהתקנת דק סינטטי מתבטא בכמה אופנים

 

עמידות: עם כל הכבוד לטבע, לעצים וכל מה שקושר לחומרים טבעיים (פחות או יותר) שמהם מתקינים דקים, החומרים הסינטטיים שבהם נעשה שימוש בבניית דק סינטטי עמידים הרבה יותר, נשחקים הרבה פחות ובעלי אורך חיים גדול יותר.

פחות נזק: הדק הסינטטי עמיד הרבה יותר לנזקים – קשב לשבור אותו והא עמיד גם בפני שריטות, לפחות יותר מכמה סוגי עץ פופולאריים.

תחזוקה: הרבה יותר לתחזק דק סינטטי, בעיקר כי הוא כמעט ולא דורש תחזוקה. לא צריך לשמן אותו עם חומרים מיוחדים אחת לכמה זמן ולא צריך לחדש אותו. על מנת לנקות אותו כל מה שצריך זה סבון ומים וזהו. התחזוקה המעטה הזו שווה לא מעט כסף שתחסכו.

אבל, ויש אבל, כדאי לשים לב למספר דברים כאשר מחליטים על רכישת דק סינטטי:

לקנות חומר איכותי: אסור להתפשר על איכות החומר – החומרים הזולים לעיתים קרובות זולים מסיבה פשוטה: הם פחות איכותיים, תהליך הייצור שלהם פחות מקצועי והכסף שנחסך בתהליך הייצור הזה יבוא בסופו של דבר מהכיס שלכם.

לבחור בעל מקצועי אמין: אם החלטתם לתת לבעל מקצוע את מלאכת ההתקנה – וגם זו החלטה שיכולה לחסוך לכם כסף בטווח הארוך – הקפידו לבחור את בעל המקצוע האמין והטוב ולא את זה שמעלתו היחידה היא מחירו הנמוך.

התשתית מתאימה ואיכותית: לא רק מה שנראה לעין חשוב, אבל את זה אתם בטח כבר יודעים. כאשר אתם מתכננים את התקנת הדק חשוב להקדיש תשומת לב גם לתשתית שעליו הוא מונח. בין אם אתם בונים אותו לבד ובין אם אתם בוחרים בעל מקצוע – ודאו שהתשתית עמידה, מתאימה לפני השטח ולדק עצמו ומבטיחה ניקוז תקין. הזנחת התשתית יכולה לעלות לכם ביוקר בעתיד – דק שמתחיל להתעקם, הופך ללא יציב ועוד מפגעים אסתטיים שגם יעלו לכם ביוקר אם לא תפעלו נכון מראש.

להכיר את מכלול ההוצאות: העלות של דק סינטטי אינה רק עלות הלוחות. יש לחשב את עלות התשתית ולדעת שהיא תלויה בתנאי השטח (עד כמה הוא דורש התאמות מיוחדות) ובאיכות שאתם בוחרים לה.

להתאים את החומר והבנייה לעומס הצפוי: גם התשתית וגם הדק עצמו צריכים להתאים לנשיאת עומס בהתאם לצרכים שלכם. אם מדובר בדק לבית הרי שהעומס עליו יהיה פחות מזה שצריך לשאת דק בבית עסק. חשוב לוודא שהדק, כולל התשתית, מתאימים לעמוד בעומס גדול אם הם משמשים אתכם במקום שיש בו הרבה אנשים. גם בבית פרטי הדק צריך להיות עמיד בעומס ובעל תשתית טובה וחזקה, אבל אין צורך להשקיע בתשתית יקרה כמו עבור דק שצריך לעמוד בעומס רב.

דק סינטטי יכול להעלות את ערך הנכס שלכם ובנוסף לחסוך לכם כסף בטווח הארוך. אבל על מנת למקסם אתת ההשקעה שלכם חשוב לשים לב לפרטים הקטנים ולא לוותר על תכנון מוקדם וביצוע יעיל ונכון.

 

נגישות