טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
MSN נדל"ן | קדימה
8423
rtl,portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8423,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive,elementor-default
 

קדימה

קטגוריה

פרוייקטים

מידע אודות הפרויקט

אודות קדימה

קדימה צורן היא מועצה מקומית בשרון הממוקמת בסמוך לרעננה, כפר סבא, הרצליה ונתניה. היישוב מדורג באשכול ה-7 בדירוג הסוציו-אקונומי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומתגוררת בו אוכלוסייה איכותית וחזקה. מערכת החינוך המצוינת של קדימה צורן, והשירותים המוניציפאליים הרחבים העומדים לרשות תושבי המועצה, הפכו את היישוב ליעד מבוקש בקרב משפחות צעירות מכל רחבי הארץ.

כ-17,000 תושבים מתגוררים בקדימה צורן והאוכלוסייה במקום היא תמהיל ייחודי של עולים חדשים לצד ילידי הארץ, דתיים לצד חילונים, וגמלאים לצד משפחות עם ילדים.

מערכת החינוך המובילה וההישגית במועצה המקומית קדימה צורן זוכה כמעט מדי שנה לשבחים מצד כל גורמי המקצוע. רמת החינוך הגבוהה ביישוב באה לידי ביטוי בשיעור גבוה במיוחד של אקדמאים בוגרי תואר ראשון ושני מבני המקום. כמו כן, המועצה המקומית קדימה צורן מתגאה גם בשיעור רחב היקף של נשים אקדמאיות עצמאיות הנמצאות במשרות מפתח, ושיעור בולט של גברים המכהנים בתפקידי ניהול בכירים.

קדימה-צורן גדלה בצורה מרשימה במהלך השנים וגדלה פי 3 כמעט ב-15 השנים האחרונות מכ-8,000  נפש לכ- 18,000 נפש. בסך הכל ניתן לראות שקדימה נמצאת באזור של פיתוח מואץ המתפקד כאזור ביקוש גבוה המתבטא בגידולים מרשימים ומהירים. שטח השיפוט של קדימה, ללא צורן, משתרע על פני כ-11,000 דונם, מתוכם כ-3,000 דונם שטחי בנייה וכ-1,500 דונם חורשות, יער ונופש פעיל, והשאר שטחים חקלאיים לגידולים חקלאיים, ירקות, תותים, פרחים ומטעים.

תכנית המתאר החדשה

באוגוסט 2018 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז למתן תוקף תוכנית מתאר כוללנית ליישוב קדימה-צורן. התוכנית מציעה כ-16 אלף יחידות דיור – תוספת של כ-8,200 יחידות דיור למספר יחידות הדיור הקיימות, ובסך הכל מאפשרת את הגדלת היישוב עד לכ-50 אלף תושבים.

מעבר לתוספת יחידות הדיור, התוכנית מציעה חיזוק והגדלת הבסיס הכלכלי והתעסוקתי ומקצה לצורך כך 120 אלף מ”ר של שטחי מסחר המהווים תוספת של כ-95 אלף מ”ר להיקף השטח הקיים וכ-314 אלף מ”ר עבור שטחי תעסוקה המהווים תוספת של 220 אלף מ”ר על הקיים.

מסגרת התוכנית, יוקם פארק עירוני בהיקף של כ-140 דונם, המיועד לפנאי ונופש ולפעילות ספורט. הפארק גובל בשמורת אלוני קדימה, גן לאומי חולות קדימה ויער קדימה, כך שהוא יאפשר שילוב של פעילות נופש בשטחים הפתוחים. בנוסף, התוכנית מציעה מערכת שטחים פתוחים שכונתיים, המחזקים את הקשר בין השכונות הקיימות והחדשות, ובינן לבין המרכז החדש. התוכנית קובעת רשת טיילות להולכי רגל ומסלולים לרוכבי אופניים שתחזק את הנגישות בין חלקי היישוב והשטחים הפתוחים החוצים והסובבים.

נגישות