טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
לא רק לעשירים - בריכה פרטית בבית שלכם | MSN נדל"ן
8134
rtl,page-template-default,page,page-id-8134,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

לא רק לעשירים – בריכה פרטית בבית שלכם

מי לא מפנטז על בריכה פרטית? להתרענן בימי הקיץ החמימים, להירגע בחורף, לערוך מסיבות בריכה, להרגיש את החיים הטובים. אם בעבר בריכה פרטית היתה נחלתם הבלעדית של בעלי ממון, הרי שכיום מדובר בפרויקט בר השגה, שניתן ליישום בעלויות אטרקטיביות ותוך פרק זמן קצר. לצד ההוזלה במחירים של הקמת הבריכה, קיימים גם פתרונות תחזוקה נגישים ופשוטים לחימום המים. אילו סוגים של בריכות קיימים ומהם היתרונות של כל אחד מהם?

 

בריכות פיברגלס


בריכות פרקטיות ומהירות להקמה עשויות מחומר עמיד. לפיברגלס מספר יתרונות בולטים: בריכות אלה דורשות תחזוקה נמוכה יחסית ובעלת משטח חלק, ללא קצוות חדים או גימורים מחוספסים, לכן גם החומר נעים למגע של כפות הגליים. השטח חלק וניתן לנקות אותו בקלות. ההתקנה של בריכה זו מהירה יחסית (לרוב יומיים) ומאפשרת ליהנות מהבריכה במהירות יחסית מזמן שהתקבלה ההחלטה על בניית הבריכה. החומר מגיב היטב גם לתנאי מזג האוויר השונים וגם לשינויים בטמפרטורה והודות לטכנולוגיה מתקדמת, נין להגיע עמו למגוון רחב של צורות וגדלים.

 

בריכה עילית


דיירים רבים בוחרים בבריכות עיליות אותן מתקינים מעל פני הקרקע על פני תשתית שטוחה. לבריכות אלה יש קונסטרוקציה היקפית שתומכת בבריכה שלרוב עשויה מתכת, פלסטיק או עץ ולאחר מכן מחברים אותה למערכת סינון ולמשאבה וניתן ליהנות מטבילה ושכשוך. לרוב אלה בריכות קטנות יותר, שניתן גם לפרק ולהתקין מחדש. יש בריכות עם מסגרת מבודדת שמעניקה את אפקט הבידוד ויש גם בריכות אינטקס בגדלים שונים המגיעות עם עמודים ונחשבות למוצר זול ביחס לבריכות בנויות. ניתן להוסיף לבריכות אלה אביזרים שונים כמו סולם, מסנן מים, תחתית ספוג, טבליות כלור וכדומה. מלבד העלות האטרקטיבית, יש יתרונות נוספים לבריכות עיליות – ככל שהבריכה קטנה יותר, התחזוקה נמוכה יותר, ההתקנה מהירה ובריכה זו מאפשרת חיסכון במקום וקיצור תהליכים בבנייה (כמו חפירה באדמה).

 

בריכה מתועשת


אחת הבריכות הפופולאריות כיום היא בריכה מתועשת, שלמעשה עשויה פאנלים מפלדה המצופים ויניל או PVC. כלומר, הדגם של הבריכה מבחינת מבנה וגודל מוכנים מראש ומותקנים במקום ייעודי בחצר שמיועד לבריכה. מבחינה מבנית, בריכה זו דומה לבריכה עילית אבל מורכבת בתוך הקרקע. הבריכה הבנויה המתועשת זקוקה להכנה מוקדמת של תשתית חשמל וגם להיתר, ניתן להקיף אותה בדק עץ מסוגנן ניתן להקים אותה במהירות (לרוב תוך שבוע) ובעלות אטרקטיבית יחסית במגוון עיטורים ופסיפסים שמשדרגים את המראה וגם התיקון של הבריכה נחשב זול יחסית לבריכת בטון.

 

בריכת בטון


הבריכה היקרה ביותר, שהינה בריכה שבונים פיזית בתוך השטח ביציקת בטון. היא דורשת היתר והבנייה שלה ארוכה יותר מכל בריכה אחרת. מדובר בבריכה קבועה. כלומר, יש להקצות מראש שטח ולתכנן היטב את מיקום, גודל וסגנון הבריכה לפני שפותחים בתהליך הבנייה. לרוב מדברים על שני סוגים של בריכות בטון: בריכת גלישה שהודות להתאמה בין גובה המים לגובה הבריכה מייצרת אפקט של גלישת המים ובריכת סקימרים בה גובה המים נמוך מגובה הבריכה והמים מתחלפים באמצעות סקימרים (רווחים בדפנות הבריכה). הצנרת בבריכות אלה מוטמעת בתוך הבטון, יש להשקיע בניקוי, אבל הבריכה עמידה ונשמרת למשך שנים ומשדרגת משמעותית את הבית בשל המראה האקסקלוסיבי של בריכות בטון.

 

חימום הבריכה – קל יותר מתמיד


כיום אפשר ליהנות מבריכות מכל הסוגים באמצעות מערכת חימום סולארית ביתית המשתמשת באנרגיית השמש לחימום המים. המערכת כוללת משאבת סחרור וקולטי שמש כך שהחום הנאגר בצינורות של הקולטים באמצעות קרינת השמש מועבר למי הבריכה וניתן לחמם את המים לטמפרטורה המבוקשת ולהגיע לטמפרטורה נעימה וכך ליהנות מהבריכה בלי קשר לתנאי מזג האוויר. מערכת חימום זו חוסכת כסף לאורך זמן וממקסמת את ההנאה מהשהייה בבריכה.

 

 

נגישות