טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
קצת על תכנון ובניה | MSN נדל"ן
8009
rtl,page-template-default,page,page-id-8009,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

קצת על תכנון ובניה

מדי פעם אנו נתקלים בשילוב המילים "חברות ניהול" בצמוד אל המילה "בניה" – מהן חברות לניהול בניה? מה תפקידן? ומה כולל תחום ניהול הפרוייקטים השונים בבניה? הנה סקירה קצרה על ההליך כולו ועל תפקידן של חברות התכנון בתוכו.

 

הליך קריטי להצלחת הפרויקט

 

פרויקטים חדשים בבניה צצים כפטריות אחרי הגשם בערים השונות. כדי לנצח על הפרויקט באופן המוצלח ביותר, כדי שכל הגורמים בתוכו ידעו מה התפקיד שלהם וכדי להגיע לתוצאה הסופית במהירות – אך לא פחות חשוב מכך – במקצועיות, חשוב שאת התהליך תלווה חברה לניהול בניה, בראשה עומד מנהל פרוייקט האמון על הצלחת הפרוייקט מתחילתו ועד סופו.

 

תפקידו של מנהל הפרויקט

 

מנהל הפרויקט הוא מעין מפיק דגול. הוא מחזיק בעשר אצבעותיו את המפתח להצלחת הפרויקט כולו, תוך שהוא מתאם בין הגורמים השונים, מנווט את הבניה דרך גלי מים (סוערים יותר ופחות) ומשתמש בכישוריו – הטכניים והיצירתיים כאחד – כדי לעבור בין תחנות הבניה השונות באופן מסודר. כבר בשלב התכנון נכנס מנהל הפרויקט לתמונה. הוא מעודכן ומקבל החלטות לגבי לוח הזמנים לתהליך כולו, שיתוף הפעולה עם בעלי המקצוע ווידוא שהעבודה אכן מתנהלת כסדרה. אותו התהליך מתרחש גם כאשר מדובר על פרויקט תמ"א 38.

 

לחמוק מקשיים – להתקדם אל ההצלחה

 

על אף התכנון המוקפד, פרויקטים חדשים בבניה נתקלים לא פעם במכשולים שונים, הדורשים פתרון מידי ונכון. מציאת קווי ביוב באמצע העבודה, קווי מתח גבוה שהתגלו בהפתעה או ההבנה שאין תשתית של גז במבנה הם רק חלק מהדוגמאות לקשיים שעשויים לצוץ באמצע הדרך – חברת הבניה מתפקדת בלא פחות מאמנות של קוסם כשהיא מתמודדת עם האתגרים השונים ומוצאת את הפתרון הטוב ביותר עבור כל אחד מהם – תוך שהיא נמנעת מלעכב את הדד ליין הסופי.

 

ידע משולב במקצועיות

 

כדי שחברת הבניה תהיה יעילה ועל מנת שמנהל הפרויקט יעשה את עבודתו בצורה הטובה ביותר, הם חייבים לתפקד באופן המקצועי ביותר שיש. כדי להצליח בכך, על מנהל הפרויקט להבין באופן מעמיק ויסודי את התחומים השונים הנדרשים לבניית מבנה חדש, כולל יכולת התקשרות עם גורמים שונים: מחלקות שונות בעיריה ובמשרדי ממשלה, במוסדות בנקאיים ובקרב אנשי המקצוע השונים. בסופו של דבר, מיומנות מוצלחת של מנהל פרויקט ושל חברת הבניה כולה מסייעת באופן שמשפיע לאורך זמן על הבניה, על אורכה, על מערך קבלת ההחלטת כולו ועל סגנון העבודה – אם יתנהל בלחץ או בנחת, בסרבול או באופן מסודר.

 

מתי כדאי לערב את מנהל הפרויקט?

 

חברת הבניה ומנהל הפרויקט חייבים להיות מעורבים בתהליך כמה שיותר מוקדם, בשלבי התכנון הראשונים. כפי שהזכרנו לעיל, תפקידה של חברת הבניה ושל מנהל הפרויקט היא לא רק ביצוע העבודה בפועל – אלא הרבה קודם לכן. כולנו רוצים ליהנות מהליך בניה שקט, בטוח ויעיל – כדי לאפשר זאת, חשוב מאוד לערב בתהליך כולו את חברת הבניה ואת מנהל הפרויקט מטעמה.

 

נגישות