טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
עיצוב מטבח - דגשים שצריך לבחון בנושא לפני שרוכשים דירה חדשה | MSN נדל"ן
8276
rtl,page-template-default,page,page-id-8276,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

עיצוב מטבח – דגשים שצריך לבחון בנושא לפני שרוכשים דירה חדשה

רכישת דירה חדשה היא תמיד עניין מרגש ומצד שני, עניין שדורש התעסקות במיליון ואחד דברים, בין אם מדובר בעניינים בירוקרטיים או בעניינים שקשורים למבנה עצמו, תכנון, עיצוב, עבודה עם בעלי מקצוע וכדומה. כל זה במטרה להגיע אל היום בו נכנסים אל הבית, כשהדירה מוכנה ואין שום קצה פתוח. הכל סגור ונעול.

 

מן הסתם, ישנם חדרים שדורשים מאיתנו הרבה יותר מאשר חדרים אחרים בבית, בגלל הסגנון שלהם וכן בגלל החשיבות עבורנו. באופן טבעי סלון יעסיק אותנו הרבה יותר מאשר מרפסת שירות למשל. מה שיעמוד מעל כל השאר הוא המטבח.

 

עיצוב מטבחים הוא תחום שכל הזמן הולך ומתפתח, הן בסגנונות שלו, הן בחומרים בהם אנחנו משתמשים בשביל לייצר את המטבח ולעצב אותו, הוא כולל בחירה של אינספור פרטים ודברים שביחד יוצרים את המטבח השלם, המושלם עבורנו.

 

לכן, כשאנחנו נכנסים אל דירה חדשה, עיצוב מטבחים הוא אחד הדברים העיקרים שנעסוק בו מהיבטים שונים. נקודת המבט שלנו צריכה להיות מבוססת על שתי תפיסות. הראשונה, אנחנו לא מתכוונים לשנות את המטבח שלנו אחרי כניסתנו למבנה, לפחות לא בעשר השנים הקרובות. הנקודה השנייה, המטבח צריך להתאים לנו בדיוק לצרכים שלנו, ומכאן שאנחנו צריכים להיות מוכנים לעבוד על העיצוב שלו, על התכנון, לשלם את מה שצריך, מתוך מטרה שבסופו של דבר נוכל להשתמש במטבח כמו שאנחנו רוצים וצריכים, ונהיה מרוצים מכך.

 

בחלק הבא של המאמר נציג נקודות על עיצוב מטבחים שאנחנו צריכים לבחון ולקחת בחשבון. אלו מספר נקודות שיכולות להשפיע על אופי התכנון והעיצוב של המטבח בדירה החדשה שלנו מהיבטים שונים.

 

נקודות למחשבה על עיצוב מטבח

 

נקודה ראשונה אליה נצטרך להתייחס היא, את מי המטבח אמור לשרת. האם זה מטבח של זוג צעיר עם ילדים קטנים או זוג בלי ילדים כרגע שמעוניין להביא? מטבח של משפחה עם ילדים בוגרים, מטבח של זוג מבוגר נטול ילדים. השאלה הזו חשובה מסיבה מאוד פשוטה, זה יכול להגדיר לנו כיצד אנחנו רוצים לבנות את המטבח, מה צריך להיות הגודל שלו ועוד. באופן טבעי, מטבח שאמור לשרת משפחה עם ילדים הוא שונה מאשר מטבח של זוג שכבר אין להם ילדים או רווק שאיננו נוהג לבשל הרבה.

 

נקודה שנייה שאנחנו נתייחס אליה היא, האם אנחנו רוצים את המטבח שהקבלן מציע לנו או מטבח בסגנון שלנו. זה ידרוש אומנם הוצאות רבות יותר, אך סביר להניח שאנחנו נהנה ממטבח באפיון אישי יותר. זה ישתלם לנו מבחינת עיצוב וכן מבחינת סגנון.

 

נקודה שלישית ואחרונה שנתייחס אליה היא סגנון עיצוב. מה אנחנו מעדיפים, מטבח בעיצוב קלאסי, מודרני, מטבח סגור או פתוח. יש לכך חשיבות מאחר ויעזור לנו גם בהמשך כשנעצב את כל המבנה החדש שלנו.

 

 

נגישות