טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
מה חשוב לדעת לקראת השקעות נדל"ן בארה"ב? | MSN נדל"ן
7739
rtl,page-template-default,page,page-id-7739,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

מה חשוב לדעת לקראת השקעות נדל"ן בארה"ב?

בזמן שבישראל נדמה כי מחירי הדיור ממשיכים לעלות בקצב מהיר למדי, נראה כי ישראלים רבים מגלים את ההזדמנויות האפשריות עבורם בארה"ב, ארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות. אלא שגם מי שמכיר בפוטנציאל הרב של השקעות נדל"ן בארה"ב מביע לעיתים רבות תחושה של בלבול. שאלות רבות עולות בעת הזו, והן קשורות בהתלבטות האם זוהי השקעה כדאית, היכן כדאי להשקיע ומה היא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. רגע לפני שאתם נפגשים עם שורה אינסופית של חברות השקעות וקורסים תחת ערימות מידע שמוסיפות לתסכול ולחוסר הידיעה, יש כמה נקודות קטנות וחשובות מאוד שכדאי תהיו מודעים אליהן.

 

סוגי השקעות נדל"ן

 

התחום של השקעות נדל"ן בארה"ב הוא תחום רחב למדי, ואחת ההשקעות הנפוצות השקעה בקומפלקס שבו מספר יחידותארה"ב דיור. קומפלקס כזה, אשר נרכש על ידי חברה המוקמת לצורך הרכישה, לרוב מניב תשואה הנחלקת בין המשקיעים השונים בהתאם להשקעה שלו בפרויקט. באופן טבעי וברור ישנה השפעה לגודל הקומפלקס – ככל שהוא גדול יותר כך גם המורכבות שלו רבה יותר והניסיון הנדרש מהיזם הוא משמעותי עוד יותר. עם זאת, זוהי גם חלופה שיש בה מידה מסוימת של סיכון שכן דיירי המבנה נוטים להתחלף בתדירות רבה יחסית, והם משלמים מדי חודש בחודשו מה שעשוי להוביל לכך שבתקופות מסוימות הדירות יעמדו ריקות ולא יתקבל בגינן כל תשלום. חלופה נוספת היא לרכוש קרקע לבנייה ולחלוק את הרווחים על הנכס לאחר השלמת הבנייה מול הקבלן. גם כאן יש מידה רבה של סיכון, שכן הפרויקט עשוי להימשך שנתיים תמימות עד להשלמתו (ולמכירת הנכס) וכל חישוב שמתבצע בתחילת התהליך מתבצע על פי מצב השוק הקיים, שכן אין דרך ממשית לחזות את שצפוי לקרות עם השלמת הפרויקט.

 

רכישת בית – או קבוצת רכישה? 

 

הקונספט של קבוצות רכישה מוכר היטב לרוכשי הדירות בישראל, אבל גם בארה"ב זוהי אפשרות שרירה וקיימת. משקיע אחד מבין קבוצת המשקיעים נבחר לנהל את הקבוצה ולקבוע את כלליה, ויחד רוכשים המשקיעים מספר בתים פרטיים לצורך השכרה, מה שתורם לתחושת הביטחון היחסי בשל פיזור הסיכון בין מספר משקיעים. הסיכון שקיים כאן בכל זאת קשור להיעדר הניסיון של מנהל הקבוצה בכל הקשור להיכרות עם מחירי השוק, עם רכישת נכסים ועם יצירת תשואה גבוהה. החלופה הנוספת והפופולארית יותר היא רכישה של בית פרטי המזכיר במידה רבה בתים אמריקאים טיפוסיים ומוכרים, מתוך הבנה שזה מה שהאמריקאים באמת אוהבים, ועל זה הם גם יהיו מוכנים לשלם היטב.

 

נגישות