טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
MSN נדל"ן | בחירת הבית הבא שלי
8401
rtl,page-template-default,page,page-id-8401,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-8626,elementor-page elementor-page-8401
 

בחירת הבית הבא שלי

כשאנחנו רוצים לרכוש בית חדש, בין אם זה בית מקבלן ובין זה בית קיים, ישנם מגוון רחב של דברים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם, מגוון רחב של נקודות שאנחנו צריכים לבדוק ולהחליט האם הן מתאימות לנו או לא.

 

להבדיל מרכישת מוצרים וחפצים שונים, הרי שרכישת בית חדש לא מתבצעת לעיתים קרובות, לעיתים הבית ישמש אותנו במשך עשרות שנים, זה יהיה הבית בו אנחנו נגדל את ילדינו, זה יכול להיות הבית בו אנחנו נבחר גם להזדקן. מעבר לכך, מדובר בהוצאה כספית עצומה, לכן בתהליך שנקרא בחירת הבא הבית שלי, אף אחד לא יכול להתייחס אך ורק למבנה, למרות שזה חשוב כשלעצמו, אלא חייבים להתייחס למכלול נקודות שונות אשר יכולות להשפיע על ההחלטה שלנו, אם לקנות את הבית או לא.

 

לפני שנתייחס לשורה של נקודות, חשוב לומר, לא משנה אם זה בית ראשון או שני, לא משנה מה הסכום הכסף שעומד לרשותכם בשביל לרכוש את הבית, חשוב מאוד לבדוק מספר בתים, מספר מקומות, ורק לאחר מכן לקבל החלטה מושכלת ונכונה.

 

פרמטרים לבחירת הבית שלי

 

פרמטר ראשון הוא כמובן המבנה עצמו. באיזו קומה הוא נמצא, או שמא מדובר בבית פרטי, כמה חדרים, מה הגודל שלו, איך הוא מתוכנן, אם זה בית ישן אז כמה שנים הוא קיים ועוד.

 

פרמטר שני, השכונה והאזור בו הבית נמצא. האם מדובר בשכונה שנחשבת טובה, מה ערך הדירות באזור, מה מצב מערכת החינוך, תחבורה ציבורית ובכלל עורקי תחבורה, קירבה לאזורי מסחר ותעשייה, כל דבר שיכול להשפיע בצורה כזו או אחרת על איכות החיים שלנו לאורך זמן.

 

פרמטר שלישי, מתייחס לשאלה מה אנחנו יכולים לעשות עם הבית. האם אנחנו יכולים לשנות אותו מבפנים, האם אנחנו יכולים להרחיב אותו, האם קיים ביקוש באזור לדירות להשכרה ואם נרצה למכור אותו, האם נוכל לעשות זאת בקלות.

 

אחרי כל זה, כמובן שאנחנו צריכים להתייחס לכל הנושא הכספי, ולשאלה האם זו השקעה נכונה לטווח קצר וכמובן גם לטווח ארוך. האם זו השקעה משתלמת עבורנו.

 

נגישות