טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
מדריך לקיחת משכנתא | MSN נדל"ן
7811
rtl,page-template-default,page,page-id-7811,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

מדריך לקיחת משכנתא

במושג משכנתא תתקלו בשלב מסוים בחייכם. אם אינכם מבינים מהי בדיוק המשכנתא ואת המושגים הכלכליים המתלווים אליה כגון, לוח שפיצר, ריבית משתנה, ריבית קבועה, עמלת פירעון מוקדם ועוד, מומלץ לפני הכל לקרוא כמה שיותר מידע על הנושא, כך שתוכלו להבין דבר או שניים ולעשות לעצמכם סדר בבלאגן.

 

מהי משכנתא?

משכנתא היא סוג של הלוואה הניתנת על ידי הבנק. מדובר על הלוואה גדולה מאוד הנאמדת בכמה מאות אלפי שקלים. ההלוואה ניתנת בתמורה לשעבוד הדירה שברצונכם לרכוש (אם למגורים או להשקעה). מדוע בעצם יש את עניין השעבוד? על מנת שהבנק לא יפסיד. כך למשל, במידה ואינכם תוכלו להחזיר את ההלוואה החודשית לבנק, זה רשאי לשעבד לכם את הנכס, כלומר לקחת אותו מכם. השיעבוד הוא בעצם תעודת הביטוח של הבנק.

את תשלומי המשכנתא, תוכלו לפרוס עד 30 שנה וההבדל הבולט בין סוגי המשכנתאות השונות הוא החישוב של מחיר המשכנתא ובגדול הריבית שתצטרכו לשלם מדי חודש על ההלוואה. הריבית על המשכנתא יכולה להיות קבועה או משתנה. כאשר הקבועה אינה משתנה לאורך כל תקופת ההחזר שלכם ואילו המשתנה, תלויה בעוגן שנקבע בתנאי המשכנתא. זה יכול להיות מטבע כמו יורו או דולר.

למעשה, עליכם לבחור את סוג הריבית המתאים ביותר עבורכם. זאת משום, שעל פי סוג הריבית, נקבע גם ההחזר החודשי. עליכם לחשוב בדיוק מה הכי מתאים עבורכם והאם המשכורת שלכם צפויה להיות קבועה או משתנה והאם אתם חושבים שההוצאות שלכם יגדלו בעתיד – הרחבת משפחה וכו'.

 

על שירות ייעוץ משכנתאות

אם אתם רוצים לפשט את עניין המשכנתא ולעשות אותו הרבה יותר בטוח וקל עבורכם, מומלץ לקחת שירות ייעוץ משכנתאות. יועצי משכנתאות פרטיים שאינם יועצי של הבנק, הם ללא שום אינטרס פנימי והם רואים את טובת הלקוח לנגד עיניהם. על כן הם יסייעו לכם לחסוך עשרות אלפי שקלים בעלות המשכנתא, הם יסבירו לכם טוב יותר את המשמעות של כל שלב במשכנתא עצמה, הם ינהלו עבורכם משא ומתן מול הבנקים, יבנו עבורכם משכנתא יציבה שתוכלו להחזיר אותה ללא בעיה והכי חשוב יהיו איתכם לאורך כל הדרך – גם בעת חתימת החוזה מול הבנק.

לפני שאתם לוקחים שירות ייעוץ משכנתאות שעלותו מסתכמת בכמה אלפי שקלים, בקשו לקבל הצעות מחיר על השירות ומה בדיוק הוא כולל. כמו בכל קנייה של שירות או מוצר, קראו גם המלצות וחוות דעת על החברה. כך תהיו בטוחים שאתם בידיים טובות.

 

נגישות