טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
כל מה שמקבלים מהקבלן | MSN נדל"ן
7676
rtl,page-template-default,page,page-id-7676,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

כל מה שמקבלים מהקבלן

התחרות הקשה בעולם הנדל"ן הביאה לידי כך, שהיום כשאנחנו רוכשים דירה חדשה מקבלן, אנחנו כבר לא מקבלים אך ורק דירה עם 4 קירות ומספר כיווני אוויר. אנחנו מקבלים דירה עם מפרט שלם, כמו דירה בהזמנה שאנחנו לא צריכים לעשות דבר רק להיכנס אליה ולגור בה.

מה מקבלים מהקבלן

 

קבלנים וחברות נדל"ן רבים הבינו, שלצורך שיווק ומכירת דירות חדשות, לא מספיק להציג לרוכשים את הדירה על שלל החדרים שיש בה, אלא הם צריכים לספק ללקוח חווית קנייה שלמה, הם צריכים להעניק לו אפשרות לקבל הכל מוכן, כך שהוא לא יצטרך לעבוד קשה אחרי הרכישה בחיפוש אחר בעלי מקצוע שירכיבו לו מטבח, יתקינו לו אריחים מצוירים או אחרים בחדר השינה ובוודאי שלא יצטרך לחפש דלתות וחלונות. את הכל הוא מקבל כחלק מהמפרט של הדירה וכמובן שמפרט זה גם נכלל במחיר הסופי של הנכס.

 

מבחינת הקבלן או חברת הנדל"ן הרי שזה אומנם דורש יותר עבודה, אך בסופו של דבר זה משתלם. ראשית, בכל מקרה מתבצעת בנייה של הנכס, לכן זה כבר לא משמעותי אם כחלק מהבנייה גם מכניסים את המפרט כפי שהובטח ללקוח. שנית, בדרך כלל קבלנים וחברות נדל"ן עובדים עם אנשי מקצוע קבועים, לכן הם לא צריכים לחפש אחריהם או לבחון אותם. מה שכן, בהרבה מקרים ללקוח יש אפשרות לבחור לפי מספר אופציות, נניח הוא יכול לקבוע איזה מטבח הוא רוצה ומאיזה עץ, אילו אריחים להדביק בשירותים או בכל חדר אחר, אריחים חלקים או אריחים מצוירים, אילו דלתות להתקין בפנים הבית ועוד. אם הלקוח מעוניין בדברים שמחוץ למפרט, אז הוא יצטרך ליידע את הקבלן מראש ולתאם איתו כיצד זה יבוצע. שלוש, הקבלן וחברת הנדל"ן נהנים מאפשרות לשווק את המוצר בשלמותו, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שיווק של הנכס עם המפרט כחלק ממנו.

 

מה חלקו של המפרט בערך הנכס?

התשובה לשאלה זו היא מסובכת, מאחר וזה תלוי בגורמים שונים, אפשר להניח שלמפרט חלק חשוב בקביעת ערך הנכס, זה בהנחה והקבלן או החברה מחליטים ללכת על האיכות הגבוהה ביותר, אז מן הסתם זה יעלה את ערך הנכס באחוזים לא מעטים. אך מאחר וגם כך ערך הנכסים הוא מאוד גבוה כיום, אז סביר מאוד שהמפרט כשלעצמו לא יעלה באופן קיצוני את המחיר, אחרת יהיה מאוד קשה למכור אותו.

צריך לזכור שהקבלן כמו חברת הנדל"ן רוצים בסופו של דבר להרוויח, לכן הם חייבים להציע את הנכס בערך כזה שיעלה על מחיר התקנת המפרט המדובר וכן העסקת אנשי המקצוע השונים אשר עסוקים בבנייה ובהתקנת החלקים השונים. מי שמעוניין לדעת מה חלקו של המפרט בערך הנכס, צריך לבקש פירוט שלם של כל המפרט, וכיצד הקבלן מתמחר אותו. זה יאפשר גם לברר ולהשוות מחירים, על מנת להחליט האם לבחור במפרט של הקבלן או במפרט אחר.

 

נגישות