טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
מעלים את שווי הנכס באמצעות עיצוב פנים | MSN נדל"ן
7746
rtl,page-template-default,page,page-id-7746,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

מעלים את שווי הנכס באמצעות עיצוב פנים

לא צריך להיות כלכלן או מתווך דירות בשביל לדעת, שבשנים האחרונות מחירי הנכסים בישראל עלו בעשרות אחוזים, במקרים רבים עליית המחירים הגיעה אף לאזורים פריפריאליים ואף לדירות קטנות. ההנחה של מומחים בתחום היא, שעם הזמן, בעקבות העלייה בביקוש וההיצע הנמוך, המחירים ימשיכו לטפס ולכסות אזורים נרחבים יותר.

 

עליית המחירים אומנם פוגעת בקבוצות מסוימות באוכלוסייה, בעיקר בזוגות הצעירים שמתקשים לרכוש דירה במחירים סבירים וחלקם יצטרכו לקחת מספר משכנתאות בשביל זה, אך יש גם מי שנהנה מעלייה זו.

 

עליית מחירי הנכסים נובעת ממספר גורמים, כגון ביקוש גבוה והיצע נמוך, ריביות נמוכות שמאפשרות ליטול משכנתאות בתנאים משתלמים יותר, ושינויים דמוגרפיים שונים. מי שיכול ליהנות מכך הם בעיקר בעלי דירות שמעוניינים למכור אותן בשביל לקנות דירות יוקרתיות יותר. מן הסתם, המתחרים העיקריים שלהם הם קבלנים שמציעים דירות חדשות, אך מאחר ובמקרים רבים רכישת מחיר של דירה חדשה עולה יותר מאשר דירה ישנה, וכן בשביל לקבל אותה יש לחכות זמן רב עד שהיא תהיה מוכנה, יש יתרון עבור בעלי דירות שמציעים אותן למכירה.

 

 

כיצד בעלי דירות יכולים ליהנות מעליית המחירים

 

כל בעל דירה יכול להציע את המחיר שלו בערך בה היא נמכרת בשוק, וליהנות מהמחיר הקיים, מבלי לנסות לעלות את ערכה בדרכים שונות. לעומת זאת, אם בעל הדירה מעוניין להרוויח יותר, הוא יכול להשקיע בה, כפי שנוכל לראות מיד, ובכך לעלות את ערך הדירה באופן משמעותי.

 

דרך טובה לעלות את ערך הנכס היא באמצעות תכנון עיצוב פנים מחדש של הדירה. בעלי דירות ישנות, מכירים בעובדה שאם הן לא עברו שיפוץ ולא שונו, הרי שמחירן עלול להיות נמוך מזה שמוצע עבור דירות בעלות מאפיינים דומים, ולכן הם מעדיפים להשקיע סכום מסוים, בשביל לבצע תכנון מחדש של המבנה, ובכך למכור אותה כדירה מחודשת. זו הסיבה שהם פונים אל מעצבי פנים שיתנו להם הצעת מחיר שתוכל לשפר את מראה הדירה.

 

דירה מחודשת היא דירה שעברה תכנון עיצוב מחדש בעזרת מעצבי פנים מומחים, אשר התאים אותה גם לעיצוב המודרני וגם לצרכים של כל משפחה ישראלית היום. זה יכול לשרת את בעל הדירה במקרה והוא חושב שקהל היעד שלו תהיה זוג צעיר בלי ילדים, משפחה צעירה עם ילדים או זוג מבוגר. העיצוב מחדש, יכול לכלול אלמנטים שונים של שינוי מבנה החדר, הכנסת מוטיבים חדשניים (ג'קוזי), חידוש תשתיות ובאופן כללי, עיצוב פנים בצורה מודרנית, כך שהנכס יותאם לימנו.

 

תהליך זה, יכול אומנם לדרוש סכום של עשרות אלפי שקלים (העיצוב והביצוע), אך במקביל הוא יכול לעלות את ערך הנכס בסכום הרבה יותר משמעותי. כך שאם מציעים אותו למכירה באופן מיידי ומצליחים לקבל עבורו את הסכום שנוקבים, הרי שזה יכול להשתלם גם אם מדובר בתהליך שהוא מעט ארוך ודורש התאמות לפני שמתחילים להוציא את התכנון לפועל.

 

נגישות