טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
דרכים להגדיל את ערך הבית שלכם | MSN נדל"ן
7841
rtl,page-template-default,page,page-id-7841,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

דרכים להגדיל את ערך הבית שלכם

המוצר היחיד והכי יקר בישראל הוא כמובן דירת המגורים. עלותה יכולה להסתכם בכמה מיליוני שקלים, זאת כמובן כתלות בפרמטרים נוספים כגון, גודל הדירה, מצבה, האזור בה היא נמצאת ועוד. בשנים האחרונות, ניתן לראות שבעלי דירות משביחים את ערך הנכס שלהם, על ידי שיפוצו ושדרוגו. בעקבות כך, הם עשויים להגדיל את התשואה המתקבלת ממנו. עקבו אחרי המאמר שלנו ותגלו על דרכים שיעזרו גם לכם, להגדיל את ערך הנכס שברשותכם.

 

עיצוב מחדש

מומלץ להביא בעלי מקצוע מתחום העיצוב, כמו אדריכלים ומעצבי פנים ולבדוק כיצד ניתן לשדרג את מראה הדירה – האם אפשר לשבור קירות ובכך להגדיל חדרים קיימים בבית, האם יש להחליף את הקו העיצובי של הדירה לקו יותר חדש ומעניין, איזה ריהוט וגופי תאורה יש להוסיף ועוד. אמנם מדובר על השקעה שיכולה להגיע בקלות למאה אלף שקלים, אך היא בהחלט עשויה להשתלם ולהגדיל משמעותית את ערך הנכס.

 

תמ"א 38

בשנת 2005 אישרה המדינה את תכנית התמ"א, שמטרתה לחזק מבנים, שנבנו לפני שנת 1980 אשר אינם עומדים בתקן של מיגון וחיזוק מפני רעידות אדמה. ביצוע תמ"א 38, מסייע להשבחת הנכס ויותר מכך – הוא אינו עולה לדיירים. הוא כולל החלפת תשתיות חשמל ומים, תוספת של מרפסות שמש, הוספת מעלית, הוספת ממ"ד, שיפוץ פנימי וחיצוני לנכס וכמובן כולל פעולות לחיזוק המבנה.

 

הוספת מרפסת

אם יש הסכמה של השכנים להוספת מרפסת ויש גם היתר בנייה, ניתן להתקין מרפסת בטון או מרפסת פלדה. שימו לב – הוספה של המרפסת, עשויה להביא להעלות משמעותית את ערך הנכס. כך ששווה בהחלט להשקיע ולהתקין אותה.

 

שיפוץ חיצוני של המבנה או הנכס

לא משנה אם אתם מתגוררים בבית קרקע פרטי או בבניין דירות, שיפוץ חיצוני הכולל, טיוח צבע ותיקונים, ישדרג את מראה הנכס ובאמצעותו, תוכלו בהחלט לבקש מחיר גבוה יותר על הנכס. במידה ואתם מתגוררים בבניין, יש לקבל את הסכמת הדיירים לביצוע השיפוץ.

 

חדר נוסף על גג הבניין

אם אתם מתגוררים בקומה האחרונה והגג ברשותכם וגם יש לכם היתר בנייה, תוכלו לנצל את השטח להוספת חדר. גם כאן, הדבר צריך להיות בהסכמת הדיירים.

 

שורה תחתונה

לפני שאתם מתחילים לבצע שינוי כלשהו, יש לבדוק שיש ברשותכם את כל האישורים המתאימים ואת הסכמת הדיירים (במידה ואתם מתגוררים בבניין מגורים משותף). בדקו את מחירי העבודות אצל בעלי מקצוע שונים, קחו הצעות מחיר מפורטות והשוו ביניהן. הדבר יעזור לכם להחליט איזה בעל מקצוע לקחת לביצוע העבודה. יתרה מזאת, מומלץ גם לבדוק המלצות ואם אפשר לבקש לראות עבודות שבוצעו אצל לקוחות אחרים.

 

נגישות