טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
מוכרים את הדירה? כך תעלו את ערכה | MSN נדל"ן
7909
rtl,page-template-default,page,page-id-7909,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

מוכרים את הדירה? כך תעלו את ערכה

זה לא משנה אם קניתם בית להשקעה או שאתם מוכרים את הבית שלכם, דעו שסידור, תיקונים, ובחירת סגנון עיצוב מתאים, כל אלה יכולים להעלות משמעותית את ערך הנכס שלכם. מדובר על עלייה של 5 עד 9 אחוז. אז מאיפה מתחילים? עקבו אחרי הטיפים שלנו ותגלו.

 

טיפ מספר 1 – ערכו סדר וניקיון בדירה

 

אתם לא תאמינו אבל יש חשיבות לסדר וניקיון הדירה. אם הדירה עמוסה בחפצים ורהיטים רבים, נוצר מראה לא מסודר ומי שבא לראות את הדירה, לעיתים עשוי לקבל תחושה שהדירה עצמה קטנה ויכול להיות שהיא בכלל לא מתאימה לו. דבר נוסף קשור לניקיון ובעיקר לתחזוקה של הדירה. אם יש בקירות סדקים או לכלוך, מומלץ לטפל בהם, עוד לפני שמגיעים רוכשים פוטנציאליים. יתרה מזאת, רצוי לערוך סיור בדירה ולבדוק אם אין חוטי חשמל רופפים, שקעים שלא במקום, ברזים דולפים ועובש בחדר האמבטיה. ניתן לתקן את כל אלה לבד או להביא בעלי מקצוע מתאימים (במידה ואינכם יודעים לבצע את התיקון).

 

טיפ מספר 2 – שיפוץ הבית

 

תוכלו לשפץ את הבית ולהפוך גם את סגנון העיצוב שלו. כיום, הסגנון הפופולארי והרווח הוא עיצוב פנים מודרני. למה הכוונה? מדובר על עיצוב מינימאליסטי, כאשר הצבעים השולטים הם לבן, שחור, אפור, אדום. יש דגש בסגנון זה על שימוש במתכת, נירוסטה, זכוכית ובטון (זאת להבדיל מהסגנון הכפרי, בו השימוש העיקרי הוא בחומר גלם כמו עץ וברזל). תוכלו לשאוב רעיונות לעיצוב כזה באמצעות תמונות מהאינטרנט או שתוכלו להביא בעל מקצוע מהתחום, שיעשה עבודה מושלמת, שבזכותה, תוכלו להעלות את ערך הנכס בעוד כמה אחוזים משמעותיים.

 

טיפ מספר 3 – רהיטים ומוצרי חשמל

 

אם הדירה מיועדת להשקעה, תוכלו לחדש את המראה שלה עם רהיטים חדשים בהם, סלון, שולחן פינת אוכל, שולחן לסלון, תמונות ואף להשקיע גם במוצרי חשמל. לרוב דירות להשקעה הן דירות שמושכרות ועל כן, אתם יכולים לכסות בקלות רבה, את כל ההשקעה במוצרים הללו. מעבר לכך, המוצרים הללו רק עשויים לפתות ולהרשים את השוכרים, שכן הם לא צריכים להביא דבר ורק להיכנס לנכס שכבר מסודר מכל הבחינות – גם ריהוט וגם מוצרי חשמל.

 

טיפ מספר 4 – הוספת מרפסת וחלונות אטומים

 

בעקבות תיקון בחקיקה, שבוצע לפני מספר שנים, ניתן להשביח כיום את ערך הדירה על ידי הוספת מרפסת. כך תוכלו לבנות מרפסת שמש בגודל 12 מטר, ללא כל צורך בזכויות בנייה. יחד עם זאת, יש לבדוק גם את אישור הרשויות לגבי העניין. במידה ותצליחו להתאגד עם שאר דיירי הבניין, תוכלו לממש את תכנית המרפסת וגם להשיג מחיר זול יותר לבנייתה. דבר נוסף שיש להתחשב בו הוא שדרוג חלונות הדירה בחלונות אטומים, הדבר נכון ביותר עבור דירות הממוקמות על שפת רחוב ראשי (כך יחסך המון רעש והדבר לא יהווה בעיה לקונים שמתעניינים בדירה אבל חוששים מהרעש).

 

נגישות