טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
היתרונות של אזרחות זרה עבור מי שמשקיע בנדל"ן בחו"ל | MSN נדל"ן
8269
rtl,page-template-default,page,page-id-8269,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

היתרונות של אזרחות זרה עבור מי שמשקיע בנדל"ן בחו"ל

לפני שנתייחס להשקעות נדל"ן והקשר של השקעות כאלה עם אזרחות זרה, נרצה לומר כמה דברים רלוונטיים על ישראלים. אפשר לומר על הישראלים הרבה דברים. אפשר לומר עליהם שהם קולניים אבל אפשר לומר גם שהם אנשים חמים וידידותיים ונדיבים. אפשר לומר שהם לא אוהבים לצאת פראיירים אבל אפשר לומר עליהם גם שהם נדיבים ומסבירי פנים. אפשר גם לומר עליהם שהם אוהבים טיסות ברגע האחרון, במחירים מוזלים אבל גם אוהבים לחזור ארצה למרות כל הקיטורים והתלונות. במקביל, הרבה ישראלים אוהבים להחזיק בכיס לצד הדרכון הישראלי גם דרכון זר. וללא ספק, יש בכך יתרונות עבור אלה שמשקיעים בנדל"ן בחו"ל.

 

קל להתנייד בעולם ולהשקיע

 

לא צריך להיות בעלי דרכונים זרים ובעלי אזרחות זרה על מנת לתפוס טיסות ברגע האחרון להרבה מאוד מדינות. אבל ממש לא כל מדינה מוכנה לקבל בעלי אזרחות ישראלית בלבד בטעם הללו עוברים דרך ארוכה למדי של אישור לקבלת ויזה. אי לכך, בעלי אזרחות זרה שרוצים להשקיע בנדל"ן נהנים מיתרון חשוב  ובלתי מבוטל. בזכות האזרחות הזרה ניתן להגיע להרבה מאוד מדינות גם מבלי שצריך לבזבז זמן על הוצאת ויזה ובלי שאפשר לקבל סירוב כניסה למדינה.

 

מדוע זה חשוב עבור משקיעים? זה חשוב מאוד ויתרון גדול כאשר מבינים שיש תועלת בניצול הזדמנויות בלתי חוזרות. בעלי אזרחויות זרות מחזיקים פעמים רבות קשרים עם מתווכים ומכירים שיושבים בניכר. בזכות הקשרים הללו ניתן לקבל טיפים ומידע אודות השקעות והזדמנויות מיוחדות. אך כדי שאפשר באמת לבצע השקעות חכמות, כדאי לפעמים לטוס ולראות את הכל מקרוב. טיסות ברגע האחרון, לפני שסוגרים עסקה, יכולות להועיל כאשר נמנעים מעסקות לא ממש מוצלחות ומאידך – כאשר סוגרים עסקאות מעולות, שמניבות תשואת יתר שמעל הממוצע.

 

המציאות לפעמים אכזרית – לא בכל מקום אוהבים ישראלים

 

כל מי שמצהיר על עצמו כאדם בוגר, מבין עניין, יודע כי המציאות לא תמיד רכה ונעימה. עם כל הקושי שבדבר, אי אפשר להתעלם מהמציאות. והמציאות מראה שלא בכל מקום אוהבים ישראלים. לא בכל מקום מקבלים את הישראלים כתיירים או אפילו כמשקיעים בזרועות פתוחות. על כן, ראוי להסתכל למציאות בעיניים ולומר זאת ביושר – אזרחות זרה מאפשרת לישראלים אפשרות לבצע השקעה גם במדינות שלא מקבלות בברכה ישראלים או יהודים.

 

הוכח כי דרכונים זרים מאפשרים לעיתונאים לבצע את מלאכתם במדינות זרות. הוכח כי דרכונים מאפשרים למשקיעי נדל"ן לחתום על עסקאות בכל מדינות העולם. הוכח כי בעזרת דרכונים זרים, קל לפעמים לקשור יותר קשרים ולפתוח יותר דלתות. זה כמובן לא כלל בל יעבור ויש הרבה מקומות ששם אוהבים את ישראל, אפילו מאוד, אבל למשקיעים שרוצים להשאיר את כל האופציות פתוחות, אין כמו אזרחות זרה לצד האזרחות הישראלית.

 

אזרחות שמקנה הקלות

 

חוקי המס מסביב לעולם הם מן המורכבים והסבוכים ביותר. גם חוקי הנדל"ן אינם מן הפשוטים ומה שנכון לגבי הארץ נכון שבעתיים ביחס לעולם הגדול. מי שמחזיק ברשותו אזרחות זרה יכולה לעשות שימוש מיטבי בחוקים השונים וגם בחוקי המס. אזרחים יכולים לרכוש נכסים ולהחזיק נכסים בבעלות שלא תמיד יתאפשרו עבור מי שאיננו בעל אזרחות מקומית. וגם ישנו ההיבט של הקלות המס. כאשר אדם ומשקיע מחזיק אזרחות ישראלית וגם אזרחות זרה, הוא יכול לבצע עסקות ולעשות שימוש במגוון חוקי מס, בהתאם למצב. לעניין זה, מומלץ להתייעץ עם עורכי דין הבקיאים בהיבטים מיסוי נדל"ן בארץ ובחו"ל וחשוב לציין באיזו אזרחות אתם מחזיקים.

 

נגישות