טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
קניית דירה בפרויקט המיועד לציבור החרדי | MSN נדל"ן
8324
rtl,page-template-default,page,page-id-8324,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

קניית דירה בפרויקט המיועד לציבור החרדי

יש כיום בניה ענפה של דירות חדשות ברחבי הארץ, אך לא תמיד הדבר נכון לגבי פרויקטים חדשים לציבור הדתי. זוהי גם אחת הסיבות שכאשר מוקם ונבנה פרויקט שכזה, קהל חרדי מגיע ובוחן ולעיתים מפספס את מה שבאמת חשוב לבדוק לפני שמחליטים על קניית הדירה.

 

דירות חדשות לציבור החרדי חייבות להתאים לקהל הרוכש וזאת בשל העובדה כי קהל לקוחות זה הינו בעל צרכים ודרישות מאוד ספציפיים. לכן, רצוי לשים לב לכמה דגשים בטרם חותמים על חוזה הרכישה.

 

דוגמא מהעת הנוכחית הוא פרויקט 'ג'רוזלם אסטייטס' בירושלים אותו משווקת ISA Group לציבור החרדי. פרויקט זה הוכיח את עצמו בהתאמתו לציבור החרדי. עוד במהלך חג הסוכות מנהלי החברה קבעו מזוזה והזמינו את קהל הלקוחות החרדי לבוא ולראות את הדירה לדוגמה שבפרויקט במתחם שנלר.

 

רכישת דירה חדשה בפרויקט לציבור החרדי – מה חשוב לבדוק?

 

עד כמה שזה נשמע בנאלי, חשוב לבדוק כי הדירה החדשה בה הנכם מתעניינים אכן חלק מפרויקט שמותאם לציבור החרדי. חשוב לוודא זאת ולהיווכח לכך גם בחוזה מול הקבלן וזאת על מנת להימנע מאי נעימות שלאחר הכניסה לדירה, אם יתגלה כי השכנים אינם משתייכים לציבור הדתי ואופי השכונה שונה ממה שהובטח בתחילה.

 

שנית, חשוב לבדוק ולברר מיהו היזם ומיהו הקבלן המבצע ולקבל מושג על העבר המשפטי והעסקי שלו. מידע כזה על הקבלן והחברה המבצעת יוכל לסייע בהרגעה ובידיעה שההשקעה הכספית שלכם לא תרד לטימיון. בדיקה שכזו איננה מסובכת ולעיתים אף ניתן לבצעה באמצעות חברה חיצונית אשר יכולה להפיק עבורכם דו"ח מפורט עם כל הנתונים שחשוב לדעת על הפרויקט ועל החברה המבצעת והקבלן.

 

דבר נוסף שחשוב לבדוק לפני שקונים דירה בפרויקט לציבור הדתי, ובכלל, זה החוזה עצמו. ודאו כי החוזה שעליו אתם עומדים לחתום אכן מכיל את כל הסעיפים הרלוונטיים ושהחוזה הוגן כלפי הקונה ואינו מפלה אותו לרעה. לעיתים, הקונים התמימים חותמים על חוזה דרקוני שעשוי להביאם למצב של בעיות והם לא יודעים אל מי לפנות או מה לעשות מנגד. חשוב מאוד לבחון את החוזה ולהכירו לפרטי פרטים, להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנדל"ן ומקרקעין ולוודא כי החוזה הינו תקין ומתאים לקונה, בדיוק כפי שהוא מותאם למוכר.

 

חשוב במיוחד לבקר בדירה לדוגמה ולא להסתפק בלראותה על הנייר בלבד. ביקור בדירה לדוגמה יאפשר לכם לראות את הדירה במו עינכם, להתרשם לטובה או לרעה מכל מיני היבטים כמו גימורים, נוף, אביזרים שבפנים הדירה וכדומה. למעשה, ביקור בדירה לדוגמה יאפשר לכם לבדוק ברמה הפיסית אם הדירה אכן תואמת את ציפיותיכם ומתאימה לגודל המשפחה שלכם, לכמות הדיירים העתידיים וכו'. דירות לדוגמה נפתחות בדרך כלל כאשר רוב הבניה כל מושלמת וכך תוכלו להתרשם באופן מירבי מהדירה, הפרויקט ואופיו. בביקור בדירה לדוגמה תוכלו לקבל מושג ראשוני אודות הציפיות שלכם אל מול הנתונים בשטח.

 

נקודה חשובה נוספת שעליכם לבדוק בטרם קניית דירה חדשה היא בדיקת האזור בו הפרוייקט מוקם. לעיתים מתגלה בפניכם דירה מקסימה, המתאימה לכם ולמשפחתכם אך ממוקמת בשכונה או באיזור שלא ייאפשר לכם נוחות מקסימלית בהמשך. למשל, רצוי לבדוק מה נמצא סביב למבנה, אם יש מוסדות לימוד, בתי כנסת, חנויות ובתי עסק בהם הנכם נוהגים לבקר ולרכוש. כל אלו חשובים מאוד לקונה הפוטנציאלי, במיוחד כשמדובר בחברה החרדית שיש לה סדר יום והתנהלות מאוד ספציפית.

 

אל תתפשרו על הנוחות, התנאים או הצרכים שלכם. דירה חדשה אמורה להתאים לכם כמו כפפה ליד, שהרי אם תקבלו החלטה לא נכונה יהיה קשה לשנותה.

 

 

נגישות