טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
קונסטרוקציה קלה – כל מה שחשוב לדעת | MSN נדל"ן
7887
rtl,page-template-default,page,page-id-7887,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

קונסטרוקציה קלה – כל מה שחשוב לדעת

ממש כפי שכל רכב זקוק לשילדה, כך גם כל מבנה זקוק לקונסטרוקציה (שלד פנימי) על מנת להבטיח את בטיחות המבנה, ועל כן שלבי הבנייה והתכנון של הקונסטרוקציה חשובים עד מאוד. אם נבחן את כלל המבנים בארץ, נמצא שרובם בנויים מבטון, או מאופציות יותר עמידות כגון ברזל ופלדה, אך לצד שיטות מעין אלו גם ישנה מגמה נוספת שהולכת ותופסת תאוצה, אנשים רבים עוברים לשיטת קונסטרוקציה קלה – שיטה בעלת מגוון יתרונות, וזאת לצד העובדה שבעולם המערבי כבר תקופה ארוכה שמדובר בשיטה המועדפת.

 

חומריות

 

קונסטרוקציה קלה אינה מושתתת על בטון ומתכות, אלא היא עשויה לכלול מגוון חומרים הרבה יותר קלים, כגון אלומיניום, עץ, פנלים מבודדים, פלסטיק וכדומה, כלומר מדובר בחומרים הרבה יותר קלים – עובדה שמסבירה את מקור המונח "קונסטרוקציה קלה".

 

שורת יתרונות

 

לשיטה זו יש מספר יתרונות מובהקים. כך למשל חשוב לציין שבאמצעות קונסטרוקציה קלה ניתן להשלים הרבה יותר מהר את בניית המבנה, ניתן להפיק את המרב מבנייה מודולרית וניתן ליהנות מהליך בנייה הרבה יותר נקי – עובדה שבעיקר חשובה כאשר מדובר בתוספת בנייה לבית קיים. כמו כן, גם חשוב לציין שבנייה מעין זו נחשבת לידידותית לסביבה, ולו כי היא מייצרת פחות פסולת בנייה, כיוון שלא פעם היא עושה שימוש בחומרים ממוחזרים וכיוון שבעת הריסת המבנה ניתן להשתמש מחדש בחומרי הקונסטרוקציה.

 

מקצועיות וניסיון

 

כאשר בוחנים מומחים עבור בניית קונסטרוקציה קלה, יש לוודא מספר דברים, וזאת כי מדובר בסכומים גדולים וחשוב לא פחות – בבטיחות העתידית של המבנה. אי לכך אין לקחת כל מי שמתמחה בעבודות קונסטרוקציה, אלא יש לבחור בחברה אשר מתמחה בנישה ובנוסף יש לבחון וותק לצד רזומה. מכאן שיש לבחון כמה שנים החברה עוסקת בתחום, מאין שאוב הידע שלה, מיהם הלקוחות שלה (לקוחות פרטיים לצד עסקיים) וחשוב לא פחות יש לוודא שהחברה אליה פונים מתמחת בסוג הקונסטרוקציה אליה מכוונים, וזאת כי לא כל מי שמתמחה בבניית קונסטרוקציות מפנלים מבודדים גם יתמחה בבניית קונסטרוקציה מעץ.

 

בחינה מושכלת

 

כאשר פונים אל חברה קבלנית עבור בניית קונסטרוקציה קלה, יש לבחון מי הצוות אשר עומד לרשותה, וזאת כי חברה מקצועית צריכה לכלול שורת אנשי מקצוע כגון שרטטים, מהנדסים, הנדסאים ומפקחי בנייה, כאשר יש לברר שכל איש מקצוע מחזיק בתעודות הנחוצות ובניסיון עשיר, ויחד עם זאת ערני למגוון השכלולים בתחום ומיישר קו עם מגוון התקנים הבינלאומיים. אי לכך כאשר מחפשים אחר מומחים בתחום, יש להשקיע מעט זמן בבירורים, לברר אודות המלצות ולאחר שמתמקדים בין שניים לשלוש חברות, מומלץ ביותר להגיע לפגישה לא מחייבת ולהעלות מגוון שאלות מקצועיות ופשוט לבחון את אופי רמת התשובות. בנוסף לכל גם יש לבקש להגיע לראות בשטח מבנים שנבנו בהתאם לשיטה ולדבר באופן אישי עם הלקוחות, וזאת על מנת לשמוע מהם אודות שביעות רצונם.

 

דגשים חשובים

 

חשוב לציין שקונסטרוקציה קלה מתאימה עבור מגוון נרחב של צרכים – בין אם מדובר בבנייה מאפס ובין אם מדובר סה"כ בתוספת בנייה. אי לכך שיטה זו עשויה לשרת בתים פרטיים, בתי מלון, מבנים מסחריים, מוסדות חינוך ועוד. לסיום נציין שכיוון שלאיכות הקונסטרוקציה ישנה חשיבות כה גדולה על יציבות ועמידות המבנה לאורך שנים ואף על עמידות המבנה במקרה של רעידות אדמה, יש להקפיד שבעלי המקצוע אשר עומדים הן מאחורי התכנון והן מאחורי הביצוע יהיו מקצועיים ומנוסים ובנוסף יש לוודא שהם לא חוסכים על חשבונכם בכמות ובטיב החומרים, אלא ייצמדו לתקנים.

 

 

נגישות