טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
טיפים להשקעה בנדל"ן מסחרי | MSN נדל"ן
7825
rtl,page-template-default,page,page-id-7825,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

טיפים להשקעה בנדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי או עסקי, מוגדר כנדל"ן שאינו משמש למגורים, דוגמה לכך הם מבני תעשייה, משרדים, חנויות, תחנות דלק, בתי מלון, מפעלים, מחסנים לוגיסטיים ועוד.

 

ההשקעה בכל אלו, שונה משמעותית מהשקעה בדירה. מדובר על השקעה ארוכה ומורכבת, אך אם היא מבוצעת בהצלחה, ניתן לקצור ממנה תשואה הרבה יותר גבוהה. כך שאם תשואה מהשקעה בדירה מסתכמת בלפחות 3 אחוז בשנה, בהשקעה בנדלן היא מסתכמת ב-8 אחוז לפחות לשנה ויש מקרים בהם, היא גם יכולה להגיע ל-10 אחוז.

 

למה כדאי לשים לב כאשר מבצעים את ההשקעה?

 

אם ההשקעה בנכס המסחרי מיועדת עבור עסק משלכם, תוכלו להעזר בשירותים הניתנים על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ולקבל הלוואות לעסקים בתנאים נוחים ואטרקטיביים, שיסייעו לכם במימון וההשקעה בנכס.

זיכרו שתחזוקת נדל"ן מסחרי לא משתווה בכלל לתחזוקת דירה, כלומר יש להשקיע לא מעט כסף בכל הקשור לתיקונים ותקלות שצפויות להיות בנכס מסחרי.

 

הכנסות מנכס מסחרי חייבת במס הכנסה, לא משנה אם הקונים הם רוכשים פרטיים או לא.

קיים סיכון רב יותר, היות שבמידה והנכס המסחרי עומד ריק ואין מי שמשכיר אותו, הרי שכל התשלומים הנלווים שיש צורך לשלם עליו – כמו ארנונה למשל, גבוהים בהרבה, מאשר אלו שיש על דירת מגורים.

 

בניגוד לנדל"ן ממגורים, נדל"ן מסחרי אינו עולה, בקצב בו עולים מחירי הדירות במדינה. כך שאל תצפו למכור את הנכס המסחרי ולקצור עליו רווחים גדולים או משמעותיים.

על פי רשויות החוק, עליכם להוציא חשבוניות לשוכרים של הנכס המסחרי. על כן, אתם חייבים להיות בעלי תיק עוסק מורשה.

 

תהיו תמיד עם אצבע על הדופק. אתם צריכים להיות עירניים להזדמנויות שוות ואטרקטיביות של נכסים מסחריים. במידה ואתם ויש לכם כמה נכסים מסחריים ואתם מזהים מצב של בעיות בהם או שאין להם משכירים, נסו להיפטר מהנכסים הללו כמה שיותר מהר. תפעלו כאנשי עסקים ותנסו למצוא את הנכסים במיקום  הכי אטרקטיבי ועם מחיר יחסית זול. אם בעל הנכס המסחרי, מבקש מחיר גבוה או מופרז, נסו לנהל משא ומתן עד להצלחת העסקה.

 

חפשו כמה שיותר מידע על המיקום בו נמצא הנכס. אם מדובר על אזור תעשייה ישן, שבקרוב יהפוך לאזור היי-טק מצליח, זוהי הזדמנות מצוינת עבורכם להשקיע בו. יתרה מזאת, אם בדקתם בעירייה ויש תוכניות להוסיף בנייה במקום בו נמצא הנכס או בקרבתו, הרי שגם מומלץ לכם להשקיע בו, לפני שיעלו המחירים באיזור.

 

 

נגישות