טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
עוברים לבניין משותף? כך תבחרו חברת ניהול | MSN נדל"ן
8027
rtl,page-template-default,page,page-id-8027,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

עוברים לבניין משותף? כך תבחרו חברת ניהול

כאשר מתגוררים בבניין משותף, יש לקחת בחשבון שיש צורך לשלם גם על ניהול ותחזוקת הבניין. אם בעבר, היה ממונה אחד הדיירים בבניין על העניינים הללו, כיום ניתן לראות שהמגמה הזאת פוחתת משמעותית ודיירי הבניין מעדיפים להביא חברה חיצונית שתדאג לספק שירותי אחזקה שוטפים מדי חודש החל מגינון וטיפוח סביבת הבניין, תחזוקת המעליות, ניקיון הרצפה ועד לשיפוץ הבניין (במידת הצורך). בגלל שקיימות היום המון חברות כאלה, יש למצוא חברה מקצועית ומהימנה וממנה לקחת את השירותים הללו.

 

בחירת חברת ניהול – למה חשוב לשם לב?

 

ראשית, מומלץ לברר אילו שירותים החברה נותנת במסגרת הסכם העבודה. האם היא דואגת רק לשירותי אחזקה ותפעול או מספקת גם שירותים נוספים כמו, ייצוג ותשלומים לרשויות הערים השונות. דבר נוסף, חשוב מאוד לקבל המלצות על החברה ולבדוק כמה ניסיון יש לה בתחום.

 

לפני חיפוש החברה המתאימה, יש גם לבדוק עם כל דיירי הבניין מהו הסכום המוסכם לתשלום לחברה מדי חודש. במידה ויש הסכמה של לפחות 2/3 מהדיירים, אפשר לצאת לדרך ולחפש את החברה המתאימה.

 

תחום האחריות של חברת הניהול

 

בשנים האחרונות, ניתן לראות מערכות שונות לשימוש כל דיירי הבניין כמו, מערכות לכיבוי אש ומערכות לדוחסני אשפה. המערכות הללו מצריכות ידע מקצועי בתפעולן וכמובן אחזקה שוטפת. במידה ואין לכם חברת ניהול, הרי שאם יש תקלות במערכות הללו, ועד הבית וכל דיירי הבניין צריכים לשאת בעלות התיקון שלהן. זאת להבדיל מחברה חיצונית, שהיא זאת שצריכה לדאוג לתקינות המערכות הללו, כך שכל האחריות היא בעצם עליה. על כן, יש במקרים כאלה, יתרון עצום לשימוש בשירותיה של חברת ניהול ואחזקת מבנים.

 

שורה תחתונה

 

הקפידו לבדוק היטב את מצב החברה. בדקו אם אין עליה תביעות או ביקורת שלילית. כיום, כל אחד יכול לפתוח חברת ניהול, שכן לא צריך משרד מפקח או אישור חוקי. אם מדובר על חברה בע"מ, ניתן לבדוק את מצבה באתר רשם החברות. כמו כן, על מנת למצוא חוות דעת, יש להיעזר במאגרים של בעלי מקצוע, בהם ניתן לקרוא פרטים על החברה.

 

אל תמהרו לחתום על הסכם עם החברה. לפני החתימה, התייעצו עם עורך דין. זה יבדוק את תקינות החוזה, יבדוק שאין סעיפים של חידוש אוטומטי של שירותי החברה וכמו כן יבדוק את סל השירותים המוצע לכם והאם הוא מצוין על כל סעיפיו בחוזה.

 

גשו לבניינים נוספים שבהם חברת הניהול מספקת את שירותיה. כך תוכלו לשמוע ממקור ראשון (מהדיירים עצמם) – האם הם באמת מרוצים מהתנהלות החברה או לא. חתמתם עם חברת ניהול? בדקו שאכן היא שולחת איש תחזוקה מדי שבוע. זה צריך לבדוק את רמת הניקיון בבניין וכמו כן יתחזק את הצבע בקירות, גופי התאורה ועוד.

 

 

נגישות