טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
האם משתלם לקנות או לשכור מבנה יביל למגורים? | MSN נדל"ן
7837
rtl,page-template-default,page,page-id-7837,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

האם משתלם לקנות או לשכור מבנה יביל למגורים?

מבנה יביל או בשמו המוכר יותר – "קרוואן" הוא מבנה נייד, שקל להקים אותו והוא אינו עולה הרבה כסף. את המבנה הזה ניתן לראות בשימוש של צה"ל וגם בשימוש של התנחלויות באזור יהודה ושומרון. המבנה הזה יכול לשמש למגורים לכל דבר ובמידה ויש שטח פרטי בבעלות האדם שרוכש את המבנה, הרי שהוא יכול להשכיר אותו או להשתמש בו למטרותיו.

 

היתרון הגדול שיש במבנה יביל, מלבד שאפשר להתגורר בו, הוא הפשטות והקלות בהעברתו ממקום למקום. ניתן לראות שימוש במבנה כזה כאשר מדובר על שירותים ניידים לאירועי שטח, משרדי מכירות, חדרי עבודה בחצר, קיוסקים, מבנים עבור שומרים ועוד.

 

אם נרחיב על יעילותו ושדרוגו, נוכל לראות שאם פעם משפחות גרו בקרוואן וסבלו מבעיות קור וחום, עקב בעיות בידוד, כיום בזכות השיפורים שחלו במבנים הניידים, עם התקנת מזגן ושימוש בחומרי בידוד איכותיים ביותר – אפשר להגיע לרמות בידוד, כמו אלו הקיימות בבתים העשויים בלוקים. דבר זה מהווה יתרון עצום בהשקעה במבנים ניידים במקום במבנים העשויים בלוקים, שעולים סכומי עתק.

 

אם ננסה לסכם את היתרונות של המבנה היביל, נוכל לראות שמחירו נמוך יחסית (כלומר ניתן לעמוד בו, מבלי הסכנה בפשיטת רגל), הוא בעל ניידות גבוהה ביותר (ניתן לשנע אותו ממקום למקום, ללא בעיה) והכי חשוב – קבלת המפתח לבית שהינו מבנה יביל היא מהירה יחסית בהשוואה לבית רגיל.

 

אך כמו לכל דבר,  למבנה היביל יש גם חסרונות בהם: אופן ההתכלות שלו מהיר יחסית (תוך כמה שנים), הבידוד שלו לא תמיד מוצלח, במידה ויש תנאי מזג אוויר קשים כמו סופה או סערה – המבנה חשוף יחסית לפגעים. חסרון נוסף ומשמעותי הוא שמבנה זה מתאים אך ורק לאנשים שאינם מתגוררים בעיר (זאת משום שעל פי חוק, לא ניתן להעמיד מבנה כזה בתוך חצר של בית למשל).

 

עלות מבנה יביל

העלות איננה יקרה ומסתכמת ב-1000 שח למטר רבוע. זאת אומרת שאם תהיו מעוניינים בבית קרקע בשטח כולל של 100 מטרים, תצטרכו להיפרד ממאה אלף שקלים. סך הכל, מדובר על עלות זולה יחסית בהשוואה לבית קרקע העשוי מבלוקים שמחירו יכול להסתכם במיליוני שקלים. כך אפשר לחיות בכבוד במבנה יביל למשך שנים רבות וגם לחסוך כסף, עד צבירת הון שיספיק לקניית הדירה במיקום המועדף. יש כמובן עלויות נוספות נלוות של תחזוקת המבנה אחת לכמה שנים, אך אלו זניחות יחסית לעומת עלויות שיש בבתי קרקע או דירות בבניינים.

אם תהיו מעוניינים להשקיע סכום גדול יותר, הנאמד ב-2000 שח למטר רבוע, תוכלו לרכוש מבנה מיד ראשונה, המיוצר מחומרים איכותיים יותר ועם יכולת בידוד גבוהה ומרשימה. היופי הוא שתוכלו להתחיל עם קרוואן יד שנייה שמחירו זול יחסית ועם הזמן, להשקיע באחד נוסף, שיהיה משודרג יותר.

 

השקעה בקרוואנים

אם אתם לא מתכננים לגור בקרוואן, תוכלו לקנות אותו למטרות השקעה ולהשכיר אותו. שכר הדירה שתוכלו לבקש בהתאם לגודל המבנה, עשוי להתחיל ב-1000 שח לחודש במינימום. את הקרוואן תוכלו להעביר ממקום למקום, בהתאם למגוריו של השוכר – כך שאתם יכולים להציע את השכרת הקרוואן כמעט לכל אדם, החל מדרום ועד צפון הארץ. הארנונה שתצטרכו לשלם על הקרוואן היא נמוכה יחסית ותוכלו לגלם אותה במחיר השכירות או לספוג אותה ולשלם בעצמכם.

כך מדובר על השקעה כדאית, שתוכל בהחלט לתרום לכם ולקרב אתכם לבית חלומותיכם, כל זאת מבלי להשתעבד למשכנתא גבוהה. שיהיה בהצלחה!

 

נגישות