טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
כך תחסכו זמן כסף ועגמת נפש ברכישת דירה מקבלן | MSN נדל"ן
8016
rtl,page-template-default,page,page-id-8016,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

כך תחסכו זמן כסף ועגמת נפש ברכישת דירה מקבלן

בעיות ברישום בטאבו, איחור במסירת המפתח, עלויות ביצוע שינויים ודברים רבים נוספים, הם דברים שאתם יכולים למנוע באמצעות ליווי של עורך דין נדל"ן.

 

כאשר קונים דירה חדשה ישירה מקבלן, יש טעויות רבות שיכולות להוביל להוצאות לא מתוכננות, וזה בנוסף לעגמת הנפש ובזבוז הזמן שייגרמו לכם. כדי לחסוך מעצמכם את כל זה, כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין בעל ניסיון בעסקאות לנדל"ן.

 

על זמן, כסף ועגמת נפש

 

קניית דירה היא עסקה מורכבת, המצריכה הבנה וידע בעולם הנדל"ן בכלל ובתחום מכירת הדירות בפרט. בפועל, לרוב קוני הדירות אין את הידע הנדרש ולכן הם עלולים להיתקל בבעיות או ליפול על עסקה כושלת. הסיכונים האפשריים בעסקה כלכלית בסדר גודל של עסקת מקרקעין מחייבים כל אדם זהיר ואחראי לשכור ליווי מקצועי של עורך דין נדלן מנוסה. זה נכון במיוחד במסגרת קניית דירה מקבלן, שבה עלויות הייצוג המשפטי יכולות להתחלק באופן שווה בית קבוצה של רוכשים. לקבלן יהיה ייצוג חוקי, אל תישארו ללא ייצוג משלכם! בכל מקרה, גם ללא ליווי עו"ד, לפני כניסתכם לתהליך, בטח  לפני שחותמים על חוזה או אפילו על זיכרון דברים, חובה להכיר את הדברים הבאים:

 

  • רישום בעלות – בכל דירה, וגם בדירה חדשה מקבלן, חשוב לבדוק מי רשום בטאבו כבעלי הנכס והאם הוא זהה לבעלים הרשומים בחוזה, האם יש שעבודים או תביעות על הדירה והאם קיימים רישומי אזהרה. בדיקה מוקדמת של כל הסעיפים האלו תמנע מכם עגמת נפש רבה, במקרים בהם הקבלן אינו רשום כבעל הדירה ולכן אין לו זכות למכור אותה, או שהוא מכר אותה כבר לקונים נוספים.
  • אישורים – לפני שחותמים על חוזה, בדקו האם לקבלן יש את כל האישורים הדרושים, כולל ליווי בנקאי, אישורי בנייה או כל אישור אחר הנדרש על פי החוק ותקנות מקומיות.
  • שינויים – קבלנים רבים מוכרים דירות במפרט ובמבנה זהה. עם זאת, לכל לקוח יכולים להיות צרכים אחרים ולכן חשוב לשמור על גמישות מסוימת בתכנון הדירות. את המשא ומתן מול הקבלן על השינויים הנדרשים בדירה שלכם, ללא תוספת עלות או בתוספת מינימלית, חשוב לבצע לפני החתימה על החוזה. לאחר החתימה המחירים יכולים לקפוץ וחלק מהשינויים גם יהיו בלתי אפשריים.
  • איחור במסירת מפתח – כדאי שתדעו שבמידה ויש עיכוב במסירת המפתחות לדירה, אתם זכאים לפיצוי מהקבלן על פי הקבוע בחוק או בחוזה המכר, וכל זאת בתנאי שהעיכוב עולה על 60 יום.

 

בכל הסעיפים האלו, יוכל עורך דין מנוסה בתחום הנדל"ן לסייע לכם רבות, לכוון ולייעץ, וכך תוכלו למנוע מעצמכם זמן, כסף ועגמת נפש.

 

 

נגישות