טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
רכישת דירה בחו"ל - מה צריך לעשות לפני המעבר? | MSN נדל"ן
8198
rtl,page-template-default,page,page-id-8198,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

רכישת דירה בחו"ל – מה צריך לעשות לפני המעבר?

החלטתם לעבור לחו"ל ולנסות את מזלכם במדינה אחרת? שיהיה לכם בהצלחה. שימו לב, שמעבר איננו קל, בייחוד אם אתם לא רווקים ויש לכם משפחה וילדים. לכן, מבעוד מועד, תדאגו לגשש לגבי עבודה במדינה אליה אתם עוברים והכי חשוב – בדקו האם משתלם לכם לקנות בית או אולי לשכור בית במדינה. אם בחרתם ברכישה של דירה, בדקו את כל התנאים לקבלת משכנתא, מיסים שתצטרכו לשלם וכמו כן, היעזרו בבעלי המקצוע המתאימים שיקלו עליכם את המגורים בדירה. לדוגמה, רצוי להתייעץ לגבי התהליך וכיצד הוא מתנהל בחו"ל, עם עורך דין מומחה ומנוסה בתחום הנדל"ן. במידה והדירה דורשת שיפוץ, מומלץ לחפש בעל מקצוע אמין ומקצועי, שיבצע את העבודה.

 

עוד בטרם המעבר, חשוב מאוד שתכינו את עצמכם כמו שצריך. לשם כך, הכנו עבורכם רשימה. עברו על הרשימה עם בני המשפחה ובדקו מה כדאי לכם לעשות לפני שאתם עוזבים את הארץ.

 

בירוקרטיה ומשרדי ממשלה

 

גשו למשרד הפנים ובדקו שהדרכונים של כל בני המשפחה בתוקף. מעבר לכך, במידה ואתם מעוניינים שדברי דואר יגיעו אל ההורים שלכם, חשוב מאוד שתבצעו שינוי כתובת (שהדואר שלכם לא ימשיך להגיע לכתובת הישנה שלכם). גשו למוסד לביטוח לאומי ועדכנו אותם שאתם עוברים לחו"ל. אלו יתנו לכם פנקס תשלומים, אותו תצטרכו לשלם כאשר אתם שוהים בחו"ל.

 

מסמכים שונים

 

יש לדאוג לתרגום של תעודות לידה ותעודות נישואין. חשוב מאוד, במידה ויש לכם ילדים קטנים ואתם רושמים אותם למוסדות החינוך בחו"ל, גם כאן רצוי להתייעץ עם המוסדות ולבדוק איזה מסמכים אתם צריכים להביא.

 

ביטול תשלומים שונים

 

הודיעו לחברת החשמל שאתם עוזבים את הארץ ואתם מבקשים לסגור את החשבון. עשו אותו הדבר עם חשבונות המים, הארנונה, הטלפון, הכבלים והאינטרנט. כך תדעו שאתם נוסעים בראש שקט ואתם לא אמורים לקבל חיובים מהחברות הללו.

 

אריזה והובלה

 

אם יש לכם דברים אישיים שלכם, ציוד, ריהוט ומוצרי חשמל שאתם רוצים לקחת מהדירה שלכם בארץ לדירה בחו"ל, יש לדאוג להתקשר כמה שיותר מוקדם עם חברת שילוח. וודאו שאתם בוחרים חברה אמינה, עם ניסיון והכי חשוב כזאת שתספק לכם שירות מקצועי. עליכם לארוז היטב את כל התכולה שאתם מתכוונים להעביר. ברגע שסיימתם את שלב האריזה, תוכלו להזמין את חברת השילוח והיא זאת שתדאג כבר לשלוח את התכולה למדינת היעד, למקום בו תתגוררו.

 

שורה תחתונה

 

בצעו את כל מה שהוזכר לעיל ותוכלו להיות רגועים שאתם עוברים לחו"ל בראש שקט ללא דאגות. קחו את תהליך המעבר בצורה קלילה (עד כמה שניתן) ונסו להנות כמה שאפשר. תמיד תזכרו שאם לא טוב לכם במדינה אליה עברתם, תוכלו לחזור לארץ. שיהיה בהצלחה!

 

 

נגישות