טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
רכישת דירה מקבלן - כל מה שאתם צריכים לדעת | MSN נדל"ן
8252
rtl,page-template-default,page,page-id-8252,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

רכישת דירה מקבלן – כל מה שאתם צריכים לדעת

רכישת דירה היא אחת ההשקעות הכספיות הגדולות ביותר. על כן, בגלל שמדובר על המון כסף, יש לבדוק היטב מה מקבלים. תוכלו לרכוש דירה חדשה מקבלן כך שאתם תגדירו ותקבעו מה יהיה בה מבחינת המטבח, השינויים בחדרים וכו' או שתוכלו לרכוש דירה מיד שנייה. אם תרכשו דירה כזאת, תקבלו דירה מוכנה, יש יתרון בכך משום שלא תצטרכו לרדוף אחרי בעלי המקצוע השונים (שאחראים על התקנת המטבח, שיש, עבודות נגרות שיש לעשות בדירה וכו'). מומלץ לשקול ולהחליט מה יותר מתאים לכם – האם דירה חדשה לגמרי ואז קחו בחשבון שיהיו לכם לא מעט התעסקויות עם בעלי המקצוע או דירה מיד שנייה. בכל מקרה, לא משנה מה בחרתם, עליכם לשים לב למספר דברים בכל דירה בה אתם מעוניינים. אז מה חשוב לבדוק?

 

חשמל

 

עליכם להפעיל את כל מפסקי החשמל ולראות שהם תקינים ועובדים כמו שצריך. חשוב גם לבדוק את השקעים בדירה ולוודא שיש בכולם מתח חשמלי.

 

מים

 

חשוב מאוד לפתוח את כל הברזים בחדרי האמבטיה וכמובן במטבח ולבדוק שלחץ המים הוא תקין. לעיתים בדירות חדשות, יש לא מעט סתימות בצנרת, עקב חומרי בנייה. אלו לא מאפשרים למים לרדת כמו שצריך. יש גם לבדוק את פתחי הניקוז. במידה ויש בעיה כמו סתימה או בעיה בפתח הניקוז, היא צריכה להיות בטיפול ובאחריות הקבלן (ממנו רכשתם את הדירה).

 

רטיבות

 

יש לבדוק שאין כתמים של רטיבות על התקרות והקירות בדירה. במיוחד אם מדובר על דירה חדשה. קחו בחשבון שהיתרון ברכישת דירה חדשה במקרה כזה הוא שמגיעה לכם אחריות. אם הבעיה קיימת בדירה מיד שנייה, לא תהיה אחריות. מה שכן, תוכלו לנסות להתמקח על המחיר המבוקש. בכל מקרה, עדיף להביא בעל מקצוע שיבדוק את הבעיה בצורה מקצועית ויעריך את עלות הנזק.

 

ריצוף

 

יש לבדוק שהריצוף תקין, לא שבור ולא סדוק. יש בנוסף לראות שהרובה ממלאת כמו שצריך את המרווחים שקיימים בין האריחים. אם הדירה היא חדשה ונקנתה מקבלן, תוכלו לבחור את סוג הריצוף שאתם רוצים ובהתאם למה שהקבלן מציע. על כל שינוי או שדרוג של הריצוף, כמו למשל גודל האריח, הסגנון והצבע – סביר להניח שתצטרכו לשלם תוספת כספית.

 

מה תקבלו בדירת קבלן?

 

שימו לב שבדירת קבלן, תקבלו מה שסוכם בחוזה שחתמתם עליו. לדוגמה, ברזים ובפרט ברזים למטבח, אתם תקבלו מתוך מספר סוגים של ברזים שהקבלן מציע לכם. במידה ותרצו לשדרג את הברז המוצע לאחד יותר מעוצב, יהיה עליכם להוסיף כסף. כנ"ל גם לגבי אסלות, כיורים וכו'. מלבד אלו, יש גם להתייחס בחוזה לכל הקשור לתריסים חשמליים או ידניים, סוג דלתות הפנים, מחסן וחניה. עליכם להיות בעניינים ולבדוק שאתם אכן מקבלים את מה שמגיע לכם. חשוב גם לבדוק עם הקבלן, האם הוא מקצה לכם אדריכל לשינויים הפנימיים שאתם רוצים לערוך בדירה. יש לשאול בכמה פגישות מדובר בדיוק וכמה תעלה פגישה נוספת (מעבר לפגישות שמגיעות לכם).

 

נגישות