טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
ניהול פרויקטים של בנייה | MSN נדל"ן
7859
rtl,page-template-default,page,page-id-7859,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

ניהול פרויקטים של בנייה

אחד התחומים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות הוא תחום הבנייה. מדי שנה, יש המון פרויקטים במגזר הפרטי והעסקי. אלו כוללים בניית דירות, מבנים תעשייתיים, מפעלים, קומפלקסים של משרדים, בתי מלון ועוד. על מנת להבין את עיקרי היסודות וההיבטים שיש בפרויקטים מסוג זה, ננסה קודם להבין את תפקידו של מנהל הפרויקט.

 

מדובר על איש מקצוע, המנצח על הפרויקט, החל מתחילתו ועד סופו. למעשה, הוא אחראי על תיאום בין כל הגורמים השותפים לפרויקט והוא מנווט אותו, על פי הניסיון והידע שיש ברשותו. בנוסף, הוא גם אחראי לאיכות העבודה של בעלי המקצוע המשתתפים בתהליך. לכן, אין להתחיל פרויקט ללא ליווי של מנהל פרויקטים, המתמחה בתחום ועם ניסיון וידע מקצועי.

 

כיום, יש בשוק אנשים פרטיים וחברות המציעות את ניהול הפרויקט. על מנת שתוכלו להיות בטוחים שבחרתם אנשי מקצוע מתאימים, יש לבדוק פרטים עליהם הכוללים: פרויקטים שהם השתתפו בהם, מידת שביעות רצון הלקוחות שלהם וכמו כן לקבל הצעת מחיר מפורטת. לאחר שיש ברשותכם את כל הנתונים הללו, תוכלו לבצע בחירה מושכלת.

 

אילו כישורים צריך על מנת לנהל פרויקט?

 

מנהל הפרויקט צריך להיות בעל מקצועיות והכי חשוב עם הכרה והבנה של כל השותפים או גורמים השייכים לתהליך בצורה עקיפה כמו, עיריות, משרדי ממשלה, מוסדות בנקאים וכן הלאה. בנוסף, עליו להבין את תהליכי העבודה, לתכנן את לוחות הזמנים, לפעול בחוכמה ולהיות מוכן לספק פתרונות יצירתיים כאשר יש מצבים של שיבושים בפרויקט. על ידי כך, הפרויקט יוכל להמשיך להתנהל באופן תקין ולא להיעצר במקום.

 

מעוניינים ללמוד את התחום?

 

ניהול פרויקטים בבנייה, יכול להתאים לאנשי מקצוע מתחומי ההנדסה, הבניין, אדריכלות, מקרקעין ועוד. באמצעות קורס, תוכלו להעשיר את ידיעותיכם ואף להגדיל את אפשרויות התעסוקה שלכם. על מנת להתקבל ללימודים, עליכם להיות מהנדסים או רשומים בפנקס ההנדסאים והטכנאים. בנוסף, בחלק מן המקומות, תדרשו גם לעבור ראיון קבלה.

 

במידה ותתקבלו, תחשפו לנושאי לימוד מעניינים כמו, מקומו של מנהל הפרויקט בארגון, תפקידיו, עקרונות של ניהול פרויקטים, התמודדות עם ליקויי בנייה, תברואה, ריצוף, חשמל, היתרי בנייה, שלבי תכנון וביצוע ועוד. יתרה מזאת, תרכשו כלים לניהול צוות, ניהול משא ומתן וקבלת החלטות.

 

משך הלימודים הינו 150-220 שעות אקדמיות. הקורס עצמו נפרש על 3-9 חודשים בהתאם למתכונת הלימודים. ניתן לבחור לימודי בוקר או ערב (במידה ואתם עובדים בבוקר בעבודה נוספת). בגמר הלימודים, תקבלו תעודה גמר מטעם המוסד, בו השלמתם את הלימודים.

 

המידע בשיתוף חברת ניהול פרויקט שלם, המעניקה לגופים ציבוריים, פרטיים ועסקים, שירותים הנדסיים מגוונים, הכוללים יעוץ, ניהול ופיקוח.

 

נגישות