טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
בנייה ירוקה ומתקדמת | MSN נדל"ן
7986
rtl,page-template-default,page,page-id-7986,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

בנייה ירוקה ומתקדמת

מה המשמעות של בנייה ירוקה ואיך בונים היום בתים ירוקים בשיטה מתקדמת.

 

בנייה ירוקה היא בנייה מחומרים ידידותיים, הנחשבים לבריאים יותר עבור המשפחה המתגוררת בבית ועבור הסביבה. בנייה ירוקה נקראת גם בנייה קלה, מכיוון שהיא מחליפה את הבטון בחומרי גלם אקולוגיים המעניקים יציבות וחוזק למבנה, ללא פגיעה באיכות הסביבה. בנייה ירוקה מתאימה לבתים פרטיים, אך לא רק. כיום בונים גם מבנים עסקיים ואחרים בשיטה הירוקה ולמעשה, ברחבי העולם כולו רואים כיצד באופן הדרגתי, הבטון נשאר מאחור וסגנון  הבנייה מתקדם לקראת הבנייה הקלה.

 

בנייה בשיטות מתקדמות

 

בנייה ירוקה מתקדמת היא בנייה העושה שימוש בחומרים אקולוגיים ובטכנולוגיות מתקדמות. כך למשל, מחפים את קירות הבית מבפנים ומבחוץ בחומרים כמו פייבר צמנט ועושים שימוש בחומרים ממוחזרים ומשאבים קיימים, כדי ליצור בידוד שאינו מצריך חשמל.

 

כיום, תעשיית הבנייה הירוקה מפותחת יותר מבעבר ויש התקדמות רבה מבחינת הטכנולוגיות הקיימות וחומרי הגלם בהם משתמשים לבנייה. לכן נראה פחות ופחות בתים הבנויים מעץ ומחומרים דליקים ויותר בתים הנתמכים על חומרי גלם יציבים בפני רעידות אדמה ונזקי מזג אוויר, אינם דליקים וכמובן, אינם פולטים חומרים מזהמים לסביבה. לחומרים אלו יש תו תקן ובניגוד לבנייה רגילה מבטון, בנייה ירוקה נחשבת לחסכונית גם מבחינת זמן ההקמה וגם מבחינת עלויות החומרים.

 

כאמור, אחד מחומרי הגלם הירוקים הוא פייבר צמנט, הנחשב למוצר אקולוגי מבוקש בתחום החיפוי והבידוד. היתרונות שלו הם רבים: חומר זה עמיד וחזק, מגיע במספר גוונים וטקסטורות, קל לחיתוך וגמיש במידה המאפשרת עיצוב והתאמה לפי הגודל והצורה המבוקשים וחשוב לא פחות – קל להתקנה.

 

הפייבר צמנט משמש כפתרון מתקדם לחיפוי קירות ומחיצות וגם למבנים שלמים והוא מקנה להם מראה מעוצב ומרשים. מכיוון שהוא עמיד בפני רטיבות ולחות, הוא יכול לשמש גם בחדרי רחצה ומטבחים. חומר זה מסייע גם לבידוד בתים בפני רעש וגם למטרת חימום ושמירה על טמפרטורה אחידה ברחבי הבית, ללא צריכת חשמל.

 

פתרון מתקדם נוסף המשמש בבנייה ירוקה, אלו הלוחות הסולאריים המותקנים על גגות הבתים. לוחות אלו הופכים את אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית ומספקים פתרון למערכת החשמל הביתית וגם מקלים על העומס בצריכת החשמל הארצית. העלות העיקרית של פתרון זה היא בשלב ההתקנה ולאחר מכן יש חסכון משמעותי בתשלומי החשמל הביתיים. מלבד הלוחות הסולאריים, בתים ירוקים רבים מקצים שטח רב לחלונות גדולים, המאפשרים כניסה של אור טבעי במידה גדולה לכל רחבי הבית ובכך מפחיתים את הצורך בתאורה הנסמכת על חשמל, לפחות במהלך שעות היום.

 

כאשר משתמשים בחומרים אקולוגיים מסוג זה לבניית בתים ירוקים, חוסכים משמעותית גם בצריכת החשמל ובשימוש במים. מעבר לעובדה ששני גורמים אלו מאפשרים חסכון כספי לקבלן ולקונה, יש כאן תרומה משמעותית לאיכות הסביבה.

 

 

נגישות