טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
כל מה שאתם חייבים לבדוק לפני רכישת דירה | MSN נדל"ן
7750
rtl,page-template-default,page,page-id-7750,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

כל מה שאתם חייבים לבדוק לפני רכישת דירה

לא הייתם חושבים לרגע לקנות רכב רק משום שהוא נראה נפלא מבחוץ או מבפנים, לפני שביצעתם בדיקה מכאנית מקיפה. באותה המידה, לפני שאתם מבצעים את הרכישה של חייכם – הדירה הבאה שאתם עומדים לגור בה, אל תתפתו לחתום על זיכרון דברים או על חוזה לפני שערכתם בדיקה מקיפה. אז מה כדאי לבדוק לפני שרוכשים דירה?

 

בדקו את תשתיות הגז, המים והחשמל בבית 

רכישת דירה

 

פעמים רבות מוכרי דירות, במיוחד בבניינים ישנים, יקדישו את מירב תקציב השיפוץ ליצירת מראה מרשים של חדרי המקלחת והמטבח, אך יזניחו תשתיות חשובות כמו חיבורי הגז, ארונות החשמל או הצנרת המובילה מים לדירה, וזו המפנה לביוב. בבדיקת הדירה לפני רכישתה, אחרי שהחלטתם שהיא מתאימה לכם מבחינת גודל, מיקום וחלוקת החדרים, מומלץ לצרף אליכם מומחים לשם בדיקת התשתיות, בעלי הסמכה של חשמלאי ואינסטלטור מומחה.

 

המעלית

 

גם אם הדירה עצמה משופצת ומרשימה, חשוב לבדוק גם את הדרך להגיע אליה. דירות בבניין ישן כוללות לעיתים מעלית שאינה נמצאת בשימוש זמן רב. דיירי הבניין התרגלו מזמן לעלות במדרגות, אבל אתם כרוכשים עשויים להשתמש במעלית באופן תכוף, במיוחד אם מדובר בדירה בקומה גבוהה. יש לבדוק כי חברת המעליות התקינה מעלית שעומדת בתקן. ניתן לבצע בדיקה זו בקלות – בתוך המעלית לרוב תמצאו מדבקה ייעודית עם תו התקן ועם ציון תאריך הבדיקה הבאה שלה. חשוב לוודא כי תאריך הבדיקה הבאה עדיין לא עבר, אם כן – יש להעיר על כך למוכר ולדרוש כי תתבצע בדיקה למעלית בהקדם.

 

אל תשכחו גם את חדר המדרגות

 

מומלץ גם לבקר בחדרי המדרגות ולראות אם הם נקיים ובטיחותיים, או שמא מדובר בחדר מדרגות מוזנח שלא זכה לשטיפה הגונה מזה זמן מה. מדרגות שבורות בחלקן או מעקה מתנדנד עשויים לרמז על הזנחה כללית בתחזוקת הבניין, והדבר עשוי להוות נורת אזהרה לפני רכישת הדירה. שימו לב אם האור נדלק כאשר נכנסים לחדר המדרגות, וכמה זמן הוא נשאר דולק. את חדר המדרגות מומלץ לבדוק גם בשעות הלילה, על מנת לבחון אם מדובר בחלל חשוך או מואר.

 

בדקו את הסביבה היטב בכל שעות היום

 

גם באזורים היפים והיוקרתיים ביותר בכל עיר ישנם גם אזורים מוזנחים בהם עשויה להשתכן אוכלוסייה מפוקפקת. גם אם הבניין שלכם נראה כאילו יצא מקטלוג, והדירה היא "פנינה" אמיתית, הבניין שלידכם עשוי להיות שונה בתכלית. מומלץ לסייר ברגל בבניינים לידכם, ואפילו ניתן להיעזר בשירותים מקוונים על מנת לראות במהירות כיצד נראית השכונה שלכם. גינות מטופחות וסביבה נקייה הן לרוב סימן טוב, כמו גם תדירות פינוי האשפה ומצב המדרכות והכבישים.

 

לסיכום, רכישת דירה אינה פעולה שעושים "מהבטן". גם אם אהבתם מאד את האזור ואת הדירה, עדיף לא לנסות לעגל פינות ולבדוק לעומק את הפרטים הקטנים לפני חתימה על כל מסמך.

 

נגישות