טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
כמה עולה בדק בית בישראל | MSN נדל"ן
8380
rtl,page-template-default,page,page-id-8380,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626,elementor-page elementor-page-8380
 

כמה עולה בדק בית בישראל

שירותי בדק בית מתומחרים לפי שורה ארוכה של פרמטרים. כדאי להכיר את הפרמטרים על מנת לחסוך בהוצאות, אך יש לזכור שבכל מקרה מדובר בהוצאה משתלמת.

 

כמה עולה בדק בית בישראל?

 

שירותי בדק בית וביקורת מבנים ניתנים על ידי מהנדסים אזרחיים שעוברים הסמכה מתאימה. מטרת השירות היא לסייע לרוכשי נכסים לזהות כשלים, תקלות ובעיות מעל או מתחת לפני השטח. בין היתר, ניתן להיעזר בשירותי בדק בית וביקורת מבנים כאשר קונים דירה יד שנייה או בית חדש מקבלן. הדגש הוא בכל מקרה על המצאת מסמך נתונים מבוסס ובו התייחסות מקיפה לכל הסוגיות שקשורות למצב הנכס. עם זאת, ייתכנו פערים בין מחירי השירותים וזאת על רקע האופן שבו מחשבים אותם.

 

כמה עולה בדק בית כשמדובר על דירה?

 

רוב השירותים ניתנים במסגרת בדק בית לדירות. כאן קובעים את המחיר לפי מספר החדרים ובהתאם לשאלה האם מדובר בדירת יד שנייה או בדירה חדשה מקבלן. מטבע הדברים, בדק בית בדירה חדשה מקבלן תהיה יקרה יותר מאשר בדיקה של דירה דומה אבל יד שנייה. בתוך כך, נהוג לקבוע מחיר מסוים לדירה של עד חמישה חדרים ולאחר מכן טווח מחירים אחר לדירה של מעל חמישה חדרים.

 

בדק בית לבתים פרטיים

 

תמחור שירותי בדק בית וביקורת מבנים לבתים פרטיים נעשה לפימ"ר. כאן לא בוחנים את מספר החדרים בבית, כי לרוב לא מדובר באינדיקציה אמינהלמשך הזמן והמשאבים שאותם צריכה חברת ביקורת המבנים להשקיע. כמו כן, תמחור של בדקבית פרטי חדש שונה מתמחור של בדק בית פרטי יד שנייה. כמו כן, פערי המחירים הם ביןבית פרטי של מתחת או מעל 150 מ"ר.

 

איך מתמחרים שירותי בדק בית לבניינים?

 

בתמחור של שירותי בדק בית לבניין מגורים משותף מבררים קודם כל בכמה דיירים מדובר, כמה דירות יש בבניין ומה מספר הקומות. המחיר לבניין של עד 16 דיירים הוא בדרך כלל הנמוך ביותר,כאשר אחריו מתבצע תמחור שונה לבניין של עד 25 דיירים ותמחור אחר לבניינים גבוהים של 8 קומות ומעלה פנו לקבוצת הדר בדק בית לפרטים. עם זאת, ניתן לברר לגבי אופי קביעת המחיר עוד לפני שמזמינים שירותי בדק בית וביקורת מבנים. את זה עושים בשיחת טלפון עם נציגי החברה המבצעת או בפגישה לא מחייבת בנכס.

 

שירותים מיוחדים שמשפיעים על המחיר

 

קיימים גם שירותים מסוימים שמעלים את המחיר של בדק בית וביקורת מבנים בישראל של קבוצת הדר בדק בית. אם לדוגמא רוצים לקבל חוות דעת הנדסית לבית משפט, יש לשלם עליה בנפרד. לבסוף, צריך לבחון את המחיר של בדיקת נכס לפני שיפוץ ובדיקת בית עסק לפני מתן רישיון.

 

נגישות