טלפון ליצירת קשר: 072-2284000
מתי כדאי להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין? | MSN נדל"ן
7969
rtl,page-template-default,page,page-id-7969,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-2.6,elementor-default,elementor-kit-8626
 

באילו מקרים תצטרכו להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין?

עו"ד מקרקעין מקצועי ומנוסה יוכל להעניק לכם ייעוץ וללוות אתכם במעמד רכישות משמעותיות של נכסים. כמו כן, תחום עיסוקו של עורך הדין אינו רק בנושאים כמו הסכם רכישת ומכירת קרקעות או מכירה או שכירות של נכס מסחרי. לא אחת, ישנם מקרים המחייבים התערבות מקצועית כמו במקרים של תביעות ליקויי בנייה או פינוי של דיירים שלא עמדו בתנאי השכירות. אם כן, באילו מקרים כדאי להסתייע בשירות של עורך דין העוסק בנדל"ן?

 

מדוע חשוב שיהיה ליווי רכישת דירה חדשה מקבלן?

 

המקרה הראשון בו יהיה מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקרעין הוא במקרה בו אתם רוכשים דירה חדשה. חלום ארבעת הקירות הפועם בלבם של רבים אכן יכול להיות חלום, אך התנהלות לא נכונה בעסקה יכולה להיות מורכבת, סבוכה ובעיקר לא משתלמת. בעת שאתם חוברים אל עורך דין לעסקאות נדלן, אתם יכולים להיות שקטים כי יש מי שמוביל ומדריך אתכם בכדי למזער סיכונים, וגם בכדי להוציא את העסקה לפועל. עם עורך דין נדל"ן אתם יכלים לקבל מענה וליווי עבור מקרים שונים: החל מבדיקות לגבי המוניטין של הקבלן, דרך מועדים שנקבעים לטובת ביצוע התשלום ועד מה קורה במקרה ובו מועד מסירת הדירה נדחה.

 

האם צריך עורך דין לליווי רכישה ומכירה של דירה מיד שנייה?

 

מכירת דירה חדשה או יד שניה הן מכירות שונות לחלוטין, ובעוד ישנן בדיקות מקדימות שצריך לבצע ועניינים שיש להעניק להם תשומת לב במעמד רכישת דירה חדשה, הרי שחוקי המשחק משתנים בעת שמדובר על דירה מיד שנייה, כך שחשוב שיהיה ליווי מקצועי של עורך דין. עם עורך הדין העוסק בתחום הנדל"ן, תוכלו לקבל שיקוף אודות טיב העסקה, תוך שתקבלו הסבר על הסיכונים המגולמים בעסקה הרלוונטית. ליווי שכזה כולל עריכת הסכמי מכר, הכנת זיכרון דברים לדירה במידת הצורך, בדיקות מקדימות שונות, רישום הדירה וכדומה.

 

הכנת מסמכים וחתימתם – רק עם עורך דין מקרקעין מומלץ

 

כאמור, שירותיו של עורך הדין לא רלוונטים רק במעמד חתימה על הסכמי מכר, אלא לעתים כל הנדרש הוא הסכם הוגן בין משכיר ושוכר. עריכת חוזה שכירות היא אחת העבודות שמבצע עורך דין העוסק בתחום הנדל"ן, כאשר בחוזה משולבים כל הפרטים הרלוונטים: החל מתיעוד של שמותיהם של המשכיר והשוכר, דמי השכירות החודשיים, תנאי התשלום, אורך תקופת השכירות ועוד סעיפים משתנים בהתאם להסכם הספציפי.

 

כשמגיעים למבוי סתום: תביעת פינוי נכס

 

מטרתם של הסכמים וחוזים היא למנוע כמה שיותר מחלוקות בעתיד ועל כן הם נחתמים. יחד עם זאת, מה קורה בעת שיש הפרת חוזה שכירות? הפרת החוזה יכולה להיות בדמות אי תשלום דמי השכירות או התנהגות בלתי הולמת בתוך הנכס החורגת מתנאי ההסכם. במקרים שכאלו, תוכלו לפנות אל עורך הדין במהרה על מנת למזער סיכויים לנזקים כלכליים ונזקים בתוך הנכס.

 

מידע נוסף בנושאי נדל"ן ומקרקעין ניתן למצוא באתר של עו"ד שמואל גרנאי

 

נגישות